Aktuality

Balíkový přepravce GLS se již dvanáctým rokem zapojuje do tradičního projektu Daruj hračku, v rámci kterého zcela zdarma přepraví dárky pro děti z dětských domovů a ústavů sociální péče.

V minulém roce kurýři převezli celkem 4 512 balíčků o váze 6 tun a hodnotě 6,5 milionů Kč. Zájemci si mohu do 14. prosince vybírat ke splnění některé z vánočních přání v online aplikaci Daruj hračku. Přepravce zároveň doporučuje nenechávat vánoční nákupy na poslední chvíli. GLS garantuje doručení do Vánoc pro zásilky podané do středy 21. prosince.

Nejstarší projekt české předvánoční charity, tradiční sbírka Daruj hračku běží již 26. rokem pod taktovkou zdravotně znevýhodněných manažerů ze společnosti Tango Havlíčkův Brod. Těm se za uplynulé čtvrt století podařilo splnit na 109 tisíc přání pro více než 54 tisíc dětí ze 160 zařízení napříč celou Českou republikou. Dárci mohou i letos věnovat vánoční dárky konkrétním dětem podle jejich malovaných přání. Těch se tento rok v databázi sešlo celkem 4 864 a pochází od více než dvou tisíc dětí ze 61 dětských domovů a ústavů sociální péče.

Zdroj: GLS