Aktuality

Skupina Kuehne+Nagel letos oslavuje třetí výročí spolupráce s českou značkou CliniPharma, významným místním výrobcem a exportérem aktivním v odvětví farmaceutického průmyslu.

Tato lokální firma byla založena již v roce 1990 a zabývá se produkcí zdravotnických prostředků a produktů pro infuzní terapii. V roce 2020 zaznamenala zvýšenou poptávku po svém zboží v důsledku globální pandemie a potřebovala posílit svůj dodavatelský řetězec. Kuehne+Nagel a CliniPharma proto uzavřely strategické partnerství zaměřené na smluvní a silniční logistické služby. Od té doby společnost rozšířila svou výrobu a v České republice, na Slovensku a v Itálii má týmy čítající přes 200 zaměstnanců.

Kuehne+Nagel pro CliniPharmu pokrývá skladování přibližně 300 palet, inventarizaci, expedici, příjem a výdej zboží a zajišťuje také související administrativní úkony. Paletové a celovozové zásilky zákazníka distribuuje do Německa, Polska, Portugalska a Itálie. Globální logistická skupina navíc navrhuje své služby tak, aby optimalizovala přepravní trasy s cílem dosáhnout maximální efektivity a minimálního dopadu na životní prostředí.

Zdroj: Kuehne+Nagel