Aktuality

Snadno dostupné lokality blízko koncovým uživatelům jsou velmi žádané. Pochopitelně musím splňovat nejvyšší standardy udržitelnosti.

Skvělým příkladem je Prologis Park Brno, do kterého se společnost KAISER+KRAFT, přední evropský zásilkový B2B obchod s továrním, skladovým a kancelářským vybavením, rozhodla situovat svou novou středoevropskou centrálu. Pro napojení na své hlavní trhy v Rakousku, České republice, Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku potřebovala společnost KAISER+KRAFT nový logistický uzel ke skladování, překládce a vychystávání zboží. Centrální pozice České republiky pomohla nejen zkrátit dodací lhůty do 24 hodin, ale také snížit uhlíkovou stopu některých asijských dodavatelů.

„Firemní společenská odpovědnost pro nás znamená opravdu mnoho,“ vysvětluje Rolf Schiffel, výkonný ředitel pro řízení dodavatelského řetězce ve společnosti KAISER+KRAFT. „Je pro nás důležité, aby naše aktivity a iniciativy byly vnímány pozitivně. Proto jsme hledali prostor, který půjde ruku v ruce s naším ekologickým smýšlením a ideály udržitelnosti.”

Hluboce zakořeněný důraz na řešení zohledňující společenské vlivy podnikání a welllbeing zaměstnanců společnosti Prologis a KAISER+KRAFT spojuje. Jako každá stavba Prologis i budova 1 v Prologis Park Brno vznikla s důrazem na sociální i environmentální odpovědnost. Mezi klíčové prvky budovy s plochou 8 700 metrů čtverečních patří ohřev vody solární energií, rychlonabíjecí stanice pro elektromobily, LED osvětlení, jež je součástí standardu, inteligentní měřiče, technická podpora přímo v parku a specializovaný tým správy nemovitostí Prologis. Budova získala akreditaci BREEAM na úrovni „Very Good“.

Martin Baláž, viceprezident a country manager Prologis pro Českou republiku a Slovensko, řekl: „Jsme potěšeni, že můžeme v Prologis Park Brno přivítat právě společnost KAISER+KRAFT. Park byl navržen s přesvědčením, že si naši zákazníci a jejich zaměstnanci zaslouží ty nejlepší prostory a zázemí pro práci. Tento závazek se neustále snažíme plnit.“

Prologis Park Brno, který se nachází 10 kilometrů od hranice města Brna a 120 kilometrů od Vídně, tvoří dvě moderní budovy o celkové rozloze 67 000 metrů čtverečních. K okamžitému pronájmu je zde k dispozici více než 20 000 metrů. Nová stavba pak může vzniknout na dalších 23 300 metrech čtverečních. Výhodná pozice parku hned u dálnice D52, jež spojuje Brno s Vídní, z něj činí ideální, potenciálně distribuční uzel pro domácí i mezinárodní logistické služby.

Zdroj: Prologis