Aktuality

Skupina Kuehne+Nagel v rámci zvyšování udržitelnosti dodavatelského řetězce eliminuje emise CO2 pomocí fotovoltaiky instalované na střechách svých kamionů v Nizozemsku.

Solární panely umožňují snížit spotřebu paliva jednoho vozidla až o 1 200 litrů ročně. Celková roční spotřeba každého kamionu tak klesne až o 6 %, což zamezí produkci emisí CO2 na jedno vozidlo o 3,8 tuny ročně.

Nákladní vozy obvykle spotřebovávají velké množství elektrické energie vyráběné alternátorem. Fotovoltaika je bude nyní zásobovat solární elektřinou. Při jízdě tak dojde k menšímu zatížení motoru, což zároveň sníží spotřebu paliva. Integrovaný solární systém umožňuje také nabíjení elektrických zařízení, jako jsou telefony a počítače, nebo napájení klimatizace v kabině či zdvižného čela, které je potřebné pro nakládku a vykládku.

Řidič má navíc možnost měřit, kolik elektřiny dodaly solárními panely do vozidla a kolik se jí spotřebovalo pro konkrétní účel. Během slunečných letních měsíců bude spotřeba paliva ještě nižší.

Zdroj: Kuehne+Nagel