Aktuality

Ve dnech 1. – 3. března 2023 se kousek za českými hranicemi, konkrétně v hotelu Stok ve Wisłe v Polsku, uskuteční konference Železniční systémy | Intermodální fórum. Proč je dobré do polských Beskyd zajet? Na konferenci určené profesionálům z dopravy a logistiky z ČR, Slovenska a Polska zazní nejaktuálnější informace o současné situaci na domácím i světovém trhu železniční a intermodální dopravy, představeny budou nejnovější trendy v oboru a také vývoj, který může brzy změnit pravidla hry.

Konference je významnou událostí v kalendáři logistického a železničního sektoru. Jedná se o setkání manažerů, odborníků na železnici a logistiku, jakož i specialistů na rozsáhlý sektor intermodální dopravy, firem a institucí ze všech tří uvedených zemí. „Účastníci konference se dozví spoustu unikátních informací, které jim mohou výrazně pomoci v jejich byznysu a logistice. Logistický trh se totiž vyvíjí. Současně jde pro ně o jedinečnou příležitost k setkání s potenciálními klienty ze tří zemí na jednom místě. V rámci akce se budou konat i dva neformální večery, takže je velký prostor pro networking,“ konstatuje Rostistav Vašek, ředitel divize TSL společnosti OLTIS Group.

Kompletní program konference je na webu www.systemykolejowe.pl/cs/program-2023/. „Mluvit se bude například o dopadu války na Ukrajině. Všechno je potřeba vozit, ale jezdí se oklikou, vznikla potřeby více zdrojů, více vozidel a lidí. Řeč bude například také o kybernetické bezpečnosti. Letošní ročník se zaměří i na to, jaké mají logistické firmy možnosti v oblasti financování intermodálních investic a logistického řetězce celkově,“ popisuje jen část z programu Krystyna Śliwka, ředitelka obchodu společnosti OLTIS Polska.

Mezi další nosná témata patří inovace, digitalizace a konkurenceschopnost udržitelné nákladní dopravy, dále liberalizace trhu a tržní podmínky dodavatelských řetězců. Rozebíráno bude také téma aktuálních novinek v oblasti přístavů coby klíčových uzlů intermodálních logistických řetězců. Konference se mimo jiné zúčastní přímo i zástupci důležitých evropských přístavů. Zajímavá jistě bude například i srovnávací analýza zaměřená na to, jestli se v dopravě vyplatí vodíkové nebo konvenční pohony. Letošní ročník bude zahrnovat hned čtyři tematicky zaměřené workshopy. Jedno z témat bude věnováno potenciálu satelitní technologie pro železnici, o čemž bude hovořit zástupkyně Evropské kosmické agentury.

Konferenci pořádají OLTIS Polska a První Signální, spolupořadatelem této prestižní mezinárodní akce jsou Intermodal News a ProKolej.

Zdroj: OLTIS Group