Aktuality

Balíkový přepravce GLS již po desáté bezplatně přepraví dárky pro děti z dětských domovů a ústavů sociální péče. V rámci tradičního projektu Daruj hračku v minulém roce kurýři rozvezli 6 tun dárků v hodnotě 6,17 milionů Kč. V letošním roce se do projektu jako partner zapojuje i obchodní řetězec Sportisimo. Dobrovolní dárci se mohou registrovat k plnění vánočních přání v online aplikaci Daruj hračku.

Projekt Daruj hračku slaví v letošním roce 24 let. Od roku 1997 jej organizují zdravotně znevýhodnění manažeři ze společnosti Tango Havlíčkův Brod. Od té doby se podařilo splnit na 103 tisíc přání pro téměř 52 tisíc dětí ze 158 zařízení napříč celou České republikou. Dárci mohou i letos věnovat vánoční dárky konkrétním dětem podle jejich malovaných přání. Těch se letos v databázi sešlo celkem 4834 a pocházejí od dětí ze 69 dětských domovů napříč Českou republikou.       

Kurýři GLS již desátým rokem i přes vrcholící hlavní sezónu zdarma přepraví tisíce balíků s vánočními dárky, které odesílají dárci z celé republiky. „I tento rok mohou dárci využít naší přepravy zdarma, kterou bude možné objednat až do 14. prosince. Balíky lze pohodlně odesílat i z naší široké sítě GLS ParcelShopů. Snažíme se dárcům maximálně vyjít vstříc, a usnadnit jim tak jejich šlechetné rozhodnutí,“ uvedl Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika. Nově se do propagace projektu zapojuje i obchodní řetězec Sportisimo, který vloží 15 tisíc letáků do balíků, jež bude ze svého e-shopu rozesílat zákazníkům.

„Být partnerem tak skvělého projektu je pro nás ctí. Těší nás, že můžeme rozšířit povědomí o této dobročinné aktivitě mezi další lidi, kteří se třeba rozhodnou zapojit a udělat radost méně šťastným dětem,” poznamenal participaci na projektu Zdeněk Morávek, ředitel marketingu společnosti Sportisimo.

Zdroj: GLS