Aktuality

P3 Logistic Parks, dlouhodobý správce a developer evropských průmyslových nemovitostí, kterého vlastní singapurský státní fond GIC, uzavřel smlouvu na akvizici německého portfolia obchodně-logistických nemovitostí, tzv. Matrix.

Portfolio Matrix se rozkládá na ploše 650 000 m2 a tvoří ho 33 obchodně-logistických nemovitostí v těch nejprestižnějších lokalitách významných německých měst, mezi které patří Berlín, Dortmund, Norimberk, Hamburk, Hannover, Kolín n. Rýnem, Drážďany a Lipsko. Portfolio budov bude spravovat společnost P3. Akvizice by měla být vzhledem k průběhu vyjednávání a zajištění veškerých zákonných náležitostí dokončena na konci letošního roku. Tato smlouva přichází necelý rok po akvizici portfolia Maximus, které tvoří 28 nemovitostí v klíčových logistických hubech po celé Evropě.

„Nesmírně nás těší, že můžeme oznámit akvizici tak rozsáhlého portfolia špičkových nemovitostí skvěle rozmístěných po celém Německu, které je největším logistickým trhem v Evropě. Je to skvělá příležitost posílit přítomnost P3 ve strategických městských lokacích, rozšířit platformu společnosti a upevnit její postavení předního evropského developera a správce průmyslových nemovitostí. Logistika je pro GIC i nadále oblastí zájmu, jelikož od tohoto sektoru díky narůstající poptávce po e-commerce očekáváme dlouhodobou návratnost i v této nejisté době,“ řekl Lee Kok Sun, ředitel investic GIC Real Estate.

„E-commerce a retailové dodavatelské řetězce jsou v současnosti tahouni trhu s komerčními nemovitostmi. Retail považujeme za důležitou součástí dodavatelského řetězce, a tedy i logistického sektoru. Tato akvizice patří mezi letos největší uzavřené investiční smlouvy v Evropě a je zároveň největším obchodem tohoto typu v Německu. Odráží naši výhledovou investiční strategii, která umožní náš růst a zvýší náš podíl na celoevropském trhu. S podporou našeho vlastníka, společnosti GIC, aktivně vyhledáváme další investiční příležitosti, abychom posílili naši pozici jednoho z předních evropských developerů a správců průmyslových nemovitostí,“ vysvětluje Otis Spencer, CIO v P3 Logistic Parks.

„P3 se nyní intenzivně zaměřuje na rozšiřování svých operací v Německu. Jen za posledních 12 měsíců jsme naše německé portfolio nemovitostí zdvojnásobili. Budovy z portfolia Matrix jsou výtečně umístěny v prestižních lokalitách poblíž městské zástavby a svědčí o pokrokovém směřování společnosti. V našich dvou německých pobočkách máme potřebné know-how a příslušné zdroje pro optimální správu a rozvoj těchto nových aktiv. Těšíme se na to, že ve spolupráci s jediným nájemcem v ten správný čas společně otevřeme prostor pro nové příležitosti,“ dodal Soenke Kewitz, ředitel P3 pro Německo.

Zdroj: P3