Aktuality

Rok 2024 je pro českou společnost Gekkon International ve znamení zvyšování obratu a implementace inovací, což koresponduje se stanovenými cíli. V porovnání prvních pěti měsíců firma oproti stejnému období loňského roku zvýšila obrat o 25 procent.

Gekkon International aktuálně vyvíjí aplikaci v rámci projektu HELI POWER SYSTEM.  Novinkou je, že HELI v Číně koupila výrobce autonomních AGV vozíků, společnost Efork, a již teď jsou tam realizovány velké projekty v rámci skladů a logistických center. Efork se zabývá i výrobou a dodávkami automatických skladů. S vedením HELI zástupci společnosti Gekkon International domluvili, že budou průkopníkem v dodávkách této automatizace do Evropy.

Gekkon International aktuálně v České republice buduje tým odborníků na automatizaci. Automatizace v Číně už totiž získala CE, tedy prohlášení o shodě, a může být zahájen její prodej v Evropě.

HELI otevře v Německu centrálu pro Evropu

„Další novinkou je, že HELI bude v posledním čtvrtletí letošního rou otevírat v Německu velkou centrálu pro Evropu, ve které bude situován i výzkum a vývoj, díky čemuž budeme mít odborníky na tuto problematiku přímo v Evropě. V evropské centrále bude i tréninkové centrum pro servisní techniky a samozřejmě obchodní zastoupení,“ říká Andrea Orlová, výkonná ředitelka společnosti Gekkon International.

Aplikace bude sledovat i technická data vozíků

Společnost Gekkon International výrazně investuje do inovací, technologií a vlastního vývoje. „Příkladem je aplikace, která bude propojena i s naším produktem HELI POWER SYSTEM. Ten optimalizuje a řídí tok energie ve firmách tak, aby zákazníci minimalizovali své výdaje za energie a díky aktivnímu využívání systému šetřili. Solární energie může díky systému nabíjet nejen baterie vozíků, ale může být využívána i pro další spotřeby ve firmě. Baterie vozíků navíc mohou sloužit jako úložiště energie,“ specifikuje Andrea Orlová a dodává, že nová aplikace v rámci fleet managementu bude sledovat i všechna technická data každého vozíku, včetně chybových hlášení, stavu motohodin, čidel nárazu a podobně.

Generování zisku díky vědomé práci s energií pro manipulaci

Gekkon International se na podzim jako vystavovatel zúčastní MSV v Brně. „Několik let jsme v Brně nevystavovali, ale myslím si, že doba veletrhů se znovu vrací. Od účasti na nich některé firmy v posledních letech upouštěly, šly cestou účasti na konferencích nebo cestou zákaznických dnů. My v Brně budeme v rámci naší expozice interaktivně prezentovat celý systém – od proudění elektřiny, úložišť, chybět nebude ukázka naší aplikace. Chceme prezentovat ne samostatné vozíky, ale to, jak firmy mohou díky celkovému přístupu ušetřit či dokonce generovat zisk díky vědomé práci s energií pro manipulaci,“ říká Andrea Orlová.

Dodává: „Nechceme být jen dodavatelem manipulační techniky, ale partnerem, který firmám pomáhá a přináší úspory v oblasti manipulace uvnitř firmy.“

Zdroj: Gekkon International