Aktuality

Společnost GEFCO zabezpečila leteckou přepravu dvou generátorů kyslíku od slovenské firmy Oxywise do nemocnic v jihoamerické Limě (Peru) a jednoho přístroje do nepálského Káthmandú.

Slovenský výrobce medicínských kyslíkových systémů, společnost Oxywise, se v tomto období zaměřuje především na výrobu přístrojů, které pomáhají v boji s pandemií COVID-19 a podporují životní funkce pacientů. Během pandemie dodal výrobce své generátory i do Velké Británie a Irska. Přepravu dalších generátorů kyslíku, které byly určeny pro nemocnice v jihoamerické Limě, svěřil do rukou právě společnosti GEFCO. Ta zajistila přepravu téměř šesti tunového nákladu na sedmi paletách od výrobce ze slovenských Piešťan do peruánské Limy. 

„Původně zamýšlená námořní doprava byla příliš zdlouhavá, klient nás požádal o návrh ekonomické letecké přepravy, aby generátory kyslíku byly v relativně krátkém čase k dispozici pacientům, kteří potřebují urgentní pomoc. A my jsme takové řešení s mým týmem navrhli,“ uvedl Ladislav Balogh, Country Manager divize Air & Sea společnosti GEFCO. „První míli z Piešťan jsme vyřešili pozemní dopravou, z Budapešti pak byla zásilka přepravena již letecky, s překládkou, do cílové destinace. Plynulost při překládkách byla zajištěna na nejvyšší úrovni, to zejména díky potvrzení, že jde o medicínské vybavení pro boj s pandemií koronaviru, které zásilku doprovázelo. Tranzitní čas přepravy v tomto ekonomickém nastavení byl deset dní.“

I díky hladkému průběhu předchozí přepravy následovala další poptávka po zajištění dopravy kyslíkového generátoru, tentokrát do nepálského Káthmandú. Přístroj určený pro lokální nemocnici opustil Piešťany 8. října 2020 a na letiště do Káthmandú. Kde si jej převzal příjemce, dorazil 15. října 2020. Zásilka i v tomto případě absolvovala první míli ze Slovenska do Vídně pozemní dopravou, následoval pak let přes Istanbul do Nepálu. „V uplynulém roce jsme v rámci geo-regionu Česko-Slovensko přepravovali opravdu velké množství zásilek určených pro boj s pandemií. V dnešní době je pro nás velkou výzvou zabezpečit přepravu rychle a za dobrých ekonomických podmínek. Možnost podílet se na doručování přístrojů, u nichž víme, že budou v cílových destinacích zachraňovat lidské životy, ale celému našemu týmu přináší velké uspokojení. Jsme hrdí na to, že v nás klienti z oblasti zdravotnictví vkládají opětovně důvěru,“ dodal Ladislav Balogh.

Zdroj: GEFCO