Aktuality

GEFCO plánuje v přístavu Jebel Ali ve Spojených arabských emirátech implementovat komplexní nabídku logistických řešení. Uzavřením partnerství se společností DP World, obchodním a logistickým centrem regionu SAE, dále podpoří růst automobilového odvětví v zemích GCC (země Perského zálivu; Bahrajn, Kuvajt, Oman, Qatar, Saudská Arábie, Spojené Arabské Emiráty).

Společnost GEFCO, uzavřela prostřednictvím své pobočky ve Spojených arabských emirátech partnerství pro řešení logistiky nových vozidel se společností DP World v regionu SAE. V rámci této spolupráce nyní GEFCO SAE nabízí zákazníkům z oblasti automotive flexibilní, integrovaná řešení pro skladování vozů a manipulaci s nimi v krytém parkovacím prostoru společnosti DP World v přístavu Jebel Ali.

Krytý parkovací prostor firmy DP World pomáhá společnosti GEFCO SAE během skladování a další manipulace chránit vozy před krupobitím, sluneční expozicí i prašným prostředím. Tyto prostory pro skladování automobilů nabízejí krátkodobá i dlouhodobá skladovací řešení regionálním i mezinárodním zákazníkům, kteří mohou využít pobřežní objekty nezatížené cly a daněmi pro tranzit vozidel. Flexibilní a individualizovaná řešení společnosti GEFCO umožňují producentům aut snížit celkové náklady na přepravu díky možnostem skladování a údržby aut před jejich dodáním. Zákazníci mohou rovněž sledovat stav skladových zásob pomocí speciálního portálu GEFCO.

Uzavření partnerství se společností DP World pro region SAE posiluje pozici společnosti GEFCO na trhu v regionu Perského zálivu, kde působí již více než osm let. GEFCO SAE zde nabízí kompletní škálu logistických řešení pro logistiku hotových vozidel určené zákazníkům působícím v odvětví importu a exportu automobilů. Tato řešení zahrnují námořní přepravu z výrobních závodů do přístavu Jebel Ali, dopravu, skladování, údržbu a správu skladovaných vozů i toky přes zónu volného obchodu Jebel Ali (Jafza) do zemí GCC, ale také do Jordánska, Iráku, Turecka a Afriky.

Thierry Bocquillet, provozní ředitel společnosti GEFCO pro zónu volného obchodu na Středním východě, k novému partnerství řekl: „Jako velký mezinárodní hráč na poli logistiky nabízíme inteligentní, plně flexibilní a konkurenceschopná logistická řešení podporující rozvoj aktivit našich zákazníků. Jsme hrdí na to, že máme tak spolehlivého partnera, jako je společnost DP World, jež sdílí náš cíl podpořit růst automobilového průmyslu v zemích GCC.“

Shahab Al Jassmi, obchodní ředitel přístavů a terminálů – DP World, region SAE, uvedl: „Jsme hrdí na spolupráci se společností GEFCO a doufáme, že využijí našich schopností k podpoře místního automobilového průmyslu. DP World, obchodní a logistické centrum v regionu SAE, zahrnuje přístav Jebel Ali a zónu Jafza. Tvoří tak významnou bránu pro automobilový trh v zemích Perského zálivu i toky po celém světě.“

Zdroj: GEFCO