Aktuality

Německá pobočka společnosti GEFCO navyšuje téměř o 20% skladovou kapacitu ve Wiesbadenu – Frankfurtu nad Mohanem, tedy v regionu s „pole position“ v německém automobilovém průmyslu. Aktuálně nabízí zákazníkům v automobilovém průmyslu prostor o rozloze celkem 10 000 m2.

Nové moderní prostory umožní společnosti GEFCO v nadcházejících měsících testovat inovace s vysokou přidanou hodnotou, jako je hlasové ovládání nebo dokonce využití cobotů (pozn.: roboti připravení ke kooperaci s člověkem). Strategické navýšení skladových kapacit má pomoci stabilizovat dodavatelské řetězce nejen pro automobilový průmysl v době extrémních výkyvů dodávek spojených s nedostatkem volných přepravních kapacit po pandemii COVID-19.

GEFCO dlouhodobě testuje inovativní řešení pro správu skladů s cílem optimalizovat efektivitu, produktivitu a transparentnost. Facility management 4.0 je na hranici možností, jak učinit toky skladových zásob rychlejší, bezpečnější a efektivnější. Základem další transformace jsou coboti. Tito kolaborativní roboti vyvinutí na základě strojového učení, umělé inteligence a internetu věcí (IoT) kooperují se skladníky na realizaci opakujících se úkolů a krocích k zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců. Vynikající výsledky této technologie v kombinaci s mimořádnou kapacitou v závodech ve Wiesbadenu připraví GEFCO cestu k testování podobných technologií a implementaci inovací.

Rozšířením skladových kapacit prokázala společnost GEFCO schopnost skokově navýšit kapacitu a velmi rychle se přizpůsobit potřebám zákazníků v regionu. Frank Erhardt, generální ředitel GEFCO Německo, k tomu uvedl: „Jsme upřímně nadšení z možností, které nám toto zařízení nabízí. Chceme zde testovat inovativní řešení navržená k optimalizaci našich služeb. Jsme hrdí, že na inovacích pracujeme společně s našimi zákazníky, mezi něž patří většina předních světových automobilových značek, a jsme neustále schopni přinášet přidanou hodnotu tak, jak se jejich byznys vyvíjí. Máme teď jedinečnou příležitost expandovat a inovovat služby v regionu, který je ohniskem německého automobilového průmyslu. Těšíme se, že v naší pobočce v budoucnu přivítáme více zákazníků.“

GEFCO navrhuje a zajišťuje skladová řešení, která zvyšují výkonnost dodavatelských řetězců zákazníků. Prostřednictvím svých platforem umístěných v blízkosti závodů zákazníků po celém světě pomáhá skupina partnerům optimalizovat úrovně zásob a dodávky komponentů na montážní linku tak, aby byla zajištěna dostupnost náhradních dílů s nejnižšími možnými náklady na dopravu i skladování.

Zdroj: GEFCO