Aktuality

Společnost Gebrüder Weiss vyhlásila 3. ročník mezinárodní cyklistické kampaně pod názvem GWcycles. Milovníci cyklistiky na celém světě tak mohou opět pořádně šlápnout do pedálů pro dobrou věc a společně dosáhnout letošního ambiciózního cíle, a to ujet na kole vzdálenost odpovídající cestě na Měsíc a zpět. Celkem 768 800 kilometrů musí účastníci urazit do 30. září. Za ujeté kilometry pak společnost vysadí ve firemním lese v Nikaragui dalších 7 000 stromů.

Posláním této sportovní výzvy je stejně jako v předchozích letech ochrana životního prostředí. Společnost Gebrüder Weiss chce tímto počinem nejen upozornit na její význam, ale současně za kilometry, které se podaří letošním účastníkům ujet, vysadí v Nikaragui dalších 7 000 stromů. V předchozích dvou letech již díky cyklokampani vysadila celkem 13 000 stromů ve svých firemních lesích v Togu a Nikaragui, čímž významně a aktivně přispívá k obnově klimatu.

„V Gebrüder Weiss věříme udržitelné mobilitě a těší nás, že společně můžeme něco změnit,“ popisuje hlavní motivaci a cíle kampaně GWcycles Frank Haas, Head of Corporate Brand Strategy & Communications ve společnosti Gebrüder Weiss. „Naše cyklistická komunita dosahuje každoročně působivých výsledků, ať už jde o radost z pohybu i vědomí o aktivním přispívání k ochraně životního prostředí, proto se těšíme se na výsledky letošního ročníku soutěže,“ dodává Frak Haas.

Po loňské kampani, která skončila ohromujícím úspěchem, kdy účastníci dohromady urazili vzdálenost větší než 15krát okolo světa, mohou nadšenci do cyklistiky opět spojit síly a vyrazit na neuvěřitelnou cestu až na Měsíc a zpátky. „Těší nás, že i u nás v České republice se zájem o tuto akci každý rok zvyšuje a zapojují se nejen naši zaměstnanci s celými rodinami, ale také naši obchodní partneři. Tuto kampaň vnímáme jako způsob, jak prostřednictvím zdravého pohybu upozornit na náš udržitelný přístup a možnosti každodenní mobility. Věříme, že se nám společně i letos podaří dosáhnout ambiciózního cíle. Tedy dojet na Měsíc a zpět,“ dodává Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Vedle skvělého pocitu a zlepšení fyzičky čeká na nejlepších 300 účastníků také gravel bike a další atraktivní ceny za sedm různých výzev. Soutěže se může zúčastnit každý, přičemž počet ujetých kilometrů se bude zaznamenávat a sčítat v cyklistické aplikaci https://restart.radbonus.com/gw-en/. Stačí si ji jen stáhnout, zaregistrovat se a vyrazit!

Zdroj: Gebrüder Weiss