Aktuality

Před deseti lety otevřel Gebrüder Weiss pobočky v Saigonu a Hanoji. Vietnam je jednou z deseti zemí východní Asie a Oceánie, ve které má logistická společnost své zastoupení. „Export z Vietnamu zahrnuje především produkty z oblasti elektroniky, strojírenství, letectví, chemie a potravinářského průmyslu. Gebrüder Weiss zajišťuje přepravy výrobků především do Singapuru, Jižní Koreje, USA a Evropy. Z tohoto spolehlivého spojení dlouhodobě těží i naši klienti z České republiky,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Vietnam je významným dopravním uzlem a představuje stabilní most mezi jihovýchodní Asií a Evropou. Obyvatelstvo Vietnamu je mladé a ekonomika již několik let po sobě roste. Před deseti lety bylo z Vietnamu vyvezeno zboží v hodnotě 84 miliard eur, v roce 2021 se objem exportu vyšplhal na 319 miliard EUR. Právě před deseti lety také vstoupil na Vietnamský trh Gebrüder Weiss. Společnost otevřela v roce 2012 hned dvě pobočky – v Saigonu, který je ekonomickým centrem země a v Hanoji. Ta leží o 1600 kilometrů severněji a je hlavním městem země. „Dnes víme, že to bylo správné rozhodnutí,“ říká Cristian Predan, oblastní manažer pro jihovýchodní Asii ve společnosti Gebrüder Weiss. „Ekonomické prostředí ve Vietnamu se od doby, kdy jsme tam otevřeli naši první pobočku, neustále zlepšuje. V zemi se rozšířila silniční a přístavní infrastruktura a mezi mimořádně mladou populací roste poptávka po spotřebním a průmyslovém zboží.”

V loňském roce navýšil Gebrüder Weiss meziročně objem svojí letecké a námořní dopravy ve Vietnamu takřka o 30 %. Společnost zde řídí logistiku náhradních dílů pro evropské strojírenské společnosti a provozuje logistický sklad pro mezinárodní výrobce nábytku, včetně přípravy, balení, etiketování a celního odbavení.

Vietnam je již desátou zemí, ve které má logistická společnost své pobočky ve východní Asii a Oceánii. Síť nyní zahrnuje pobočky v Číně, Hongkongu, Tchaj-wanu, Jižní Koreji, Japonsku, Singapuru, Malajsii, Austrálii a na Novém Zélandu. V současné době Momentálně vyhodnocuje potenciál rozšíření sítě do sousedních zemí Vietnamu. Společnost Gebrüder Weiss již organizuje přeshraniční pozemní přepravu do Kambodže i vnitrostátní námořní přepravu z jihu na sever země.

Zdroj: Gebrüder Weiss