Aktuality

Letošní ročník mezinárodní cyklistické soutěže „Na kole kolem světa“, kterou již podruhé zorganizovala společnost Gebrüder Weiss, se pyšní působivým výsledkem: 650 cyklistů z celého světa společně urazilo vzdálenost 612 246 kilometrů. Celkově tak účastníci více než 15x objeli zeměkouli a výrazně překonali původní plán, a to objet zeměkouli sedmkrát. Díky tomu společnost vysadí 7 000 nových stromů ve firemním lese v Nikaragui.

„Vysoký počet účastníků z celého světa jednoznačně předčil naše očekávání a všem děkujeme za jejich mimořádné nasazení,“ uvádí Frank Haas, vedoucí komunikace ve společnosti Gebrüder Weiss, pro níž tato soutěž není jen sportovní výzvou. Jde především o významný počin na podporu udržitelné mobility a aktivní ochrany klimatu, na což navazuje projekt zalesňování firemního lesa v Nikaragui. Za každých ujetých 40 km se společnost zavázala vysadit v této oblasti výrazně zasažené klimatickými změnami 1 strom. Dohromady jich zde vysadí 7 000. „Těší nás, že myšlenka na rozšíření našeho lesa zaujala a motivovala tolik nadšených lidí. V období od 1. dubna do 30. září, kdy soutěž probíhala, se vyvinula cyklistická komunita, která ukazuje, že společně můžeme hodně dosáhnout,“ dodává Frank Haas.

Během šesti měsíců účastníci pomocí cyklistické aplikace zaznamenávali vzdálenosti, které urazili. O velkou dávku napětí se postaral těsný finiš mezi Januszem Muchou z Polska a Markusem Knablem z Rakouska, kteří se nakonec podělili o první místo. Každý z nich přitom najel více než 17 000 kilometrů. Do závodu se zapojili také zaměstnanci, zákazníci a další příznivci cyklistiky z České republiky. Jejich cesty vedly nejen do zaměstnání, ale i na výlety s rodinami či za oddechem a relaxací po práci. Společně urazili několik desítek tisíc kilometrů, a přispěli tak k celkovému úžasnému výsledku.

Významným partnerem společnosti Gebrüder Weiss na projektu zalesňování je nezisková organizace Primaklima, jež působí již 30 let. Díky stromům vysazeným ve firemním lese pomáhá Gebrüder Weiss každoročně snížit zátěž pro naši atmosféru o přibližně 154 tun CO2.

Více informací o soutěži „Na kole kolem světa“ naleznete na:  https://info.gw-world.com/cyclingaroundtheworld

Zdroj: Gebrüder Weiss