Aktuality

Zvláštní cena Ministerstva průmyslu a obchodu putovala do Jenče za zdařilou realizaci rozšíření logistického centra Gebrüder Weiss, jež společnosti umožňuje zrychlit a zefektivnit proces odbavení zásilek a reagovat tak na sílící trend e-commerce. „Navýšení kapacity jednoho z našich páteřních terminálů je součástí našeho dlouhodobého plánu rozvoje a zlepšování kvality služeb. Velmi nás proto těší, že realizované úpravy získaly ocenění také od odborníků ze stavebního oboru“ říká Karel Šindelář, oblastní ředitel Gebrüder Weiss pro oblast Čechy.

Oceněna byla také stavebně technická realizace stavby. Za návrhem projektu stojí firma Publikon Bohemia a dodavatelem je společnost HSF systém, která dokončila výstavbu nové překládkové haly v Jenči v říjnu 2021, kdy ji předala Gebrüder Weiss k plnému provozu. Díky rozšíření plochy a nárůstu celkového počtu ramp o 24 se zvýšila rychlost odbavení zásilek i počet vozidel, která mohou být odbavena v jeden okamžik. Všechny nové rampy obsahují prodloužené nakládací můstky, které usnadňují nakládku dodávkám, které doručují zboží ze segmentu e-commerce konečným spotřebitelům. Překládkový a logistický sklad v areálu Jeneč byl z původních 18 000 m² rozšířen o 3 700 m², celková plocha má nově rozlohu 21 700 m². Díky tomu vzrostl také počet ramp, kterých je nyní celkem 112.

Stavba roku Středočeského kraje 2022 a dalších devatenáct zvláštních ocenění bylo slavnostně vyhlášeno na 9. ročníku soutěže 29. září 2022 v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. Prestižní titul ve stejnojmenné soutěži získala Úprava ohlaví Plavební komory Hořín. Cenu hejtmanky Středočeského kraje za přínos Středočeskému kraji 2022 obdržela stavba Lávka přes Labe v Nymburce.

Vypisovatelem prestižní soutěže je Středočeský kraj spolu s Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Krajskou hospodářskou komorou Střední Čechy, Obcí architektů, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Zdroj: Gebrüder Weiss