Aktuality

Mezinárodní logistická společnost Gebrüder Weiss rozšiřuje díky akvizici společnosti WEDLICH síť svých poboček v jižním Německu. Rodinnou firmu, která zaměstnává přibližně 100 pracovníků a specializuje se na skladovou logistiku, stěhování a pozemní dopravu, kupuje se zpětnou platností od 1. ledna 2023. „Rozšiřování sítě našich poboček je dobrá zpráva také pro obchodní partnery v České republice, kterým tak díky lepšímu pokrytí a vyšším synergickým efektům můžeme nabízet vysoký standard služeb,“ uvádí obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR Jan Kodada.

Společnost Wedlich byla založena v roce 1946 jako rodinný podnik, kterým zůstala až do současnosti. „Ve společnosti Gebrüder Weiss jsme našli perfektního nového majitele. Stejně jako ona se soustředíme nejen na potřeby našich zákazníků, ale zaměřujeme se také na vzdělávání zaměstnanců a udržitelná řešení. Jako dceřiná společnost Gebrüder Weiss nabídneme zákazníkům celou škálu služeb globální logistické společnosti a naši zaměstnanci získají mnoho atraktivních příležitostí pro další rozvoj,“ popisuje Christian Wedlich, jednatel společnosti Wedlich, která provozuje moderní logistický areál v Bayreuthu s manipulační a skladovací plochou 15 000 m² a další pobočkou s rozlohou 15 000 m² v nedalekém Bad Bernecku. Spotřebu energie společnost pokrývá vlastním fotovoltaickým systémem instalovaným v logistickém terminálu. Systém vyrobí 700 megawatthodin elektřiny ročně, což z něj v současnosti dělá největší fotovoltaický systém svého druhu v Bayreuthu.

Od 1. srpna 2023 zde společnost působí jako Gebrüder Weiss – Transport and Logistics. Doplní tak bavorské pobočky v Norimberku, Straubingu, Pasově, Memmingenu a Waldkraiburgu. Akvizice společnosti Wedlich je součástí celkové strategie, v rámci níž Gebrüder Weiss postupně rozšiřuje svou síť v jižním Německu. Nedávno převzala také logistickou společnost B+A Luft- und Seefrachtspedition v Norimberku. Kromě Bayreuthu je součástí pozemní dopravní sítě Gebrüder Weiss v jižním Německu dalších devět lokalit: Aldingen, Altensteig, Esslingen, Lindau, Memmingen, Norimberk, Pasov, Straubing a Waldkraiburg.

Zdroj: Gebrüder Weiss