Aktuality

Na podzim loňského roku zahájila logistická společnost Gebrüder Weiss ve svých českých pobočkách zavádění nového distribučního modulu TIS Dispo, který zajišťuje plánování a optimalizaci tras i sledování zásilek. Slouží jak dispečerům společnosti, tak řidičům kamionů, vedoucím přeprav, ale i pracovníkům dalších oddělení.

„Implementace našeho nového systému je základ pro další vývoj a automatizaci standardních dispečerských činností. Umožní nám zlepšit efektivitu provozu i přehled o dodavatelském řetězci, a to v reálném čase, a tím také zvýšit kvalitu služeb našim zákazníkům,” vysvětluje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR.

TIS Dispo je součástí programu TMSmoves. Jde o provozní software pro dopravu na krátké vzdálenosti se zvláštním důrazem na optimální použitelnost. První pobočkou, kde byl testován a následně zaveden již na podzim roku 2021, bylo pracoviště v Hradci Králové. V sídle společnosti Gebrüder Weiss v Jenči, jež je zároveň největší českou pobočkou, byl spuštěn v březnu letošního roku. V současnosti je implementace technologie dokončena již ve všech pobočkách Gebrüder Weiss po celé České republice.

Dispečer při práci

Hlavní výhodou systému je intuitivní uživatelské rozhraní, rychlé učení i používání a lepší přehled o rozvozových vozech. Díky novému softwaru mají řidiči daleko jednodušší a přehlednější menu pro skenování nakládky na překladišti. Dispečerům pak přináší možnost optimalizace tras spolu s vizualizací trasy v mapovém portálu.

Aby mohla společnost Gebrüder Weiss i v příštích desetiletích nabízet zákazníkům moderní dopravní řešení a špičkový servis v pozemní dopravě, budou všechny systémy TMS v budoucnu postupně nahrazovány novými modulárními systémy nové generace. „Jsme přesvědčeni, že inovace využívající optimalizační algoritmy jsou nástrojem budoucnosti. Zavedení nového modulu TMS v našich českých pobočkách bude mít pozitivní dopad na rychlost odbavení zásilek, současně zjednoduší také práci našich dispečerů a řidičů,” uzavírá Jan Kodada.

Zdroj: Gebrüder Weiss