Aktuality

Mezinárodní dopravní a logistická společnost Gebrüder Weiss pokračuje v expanzi v USA. Po loňském otevření nových poboček v texaském Laredu a Miami nyní svou síť ve Spojených státech rozšiřuje o další lokalitu. Díky akvizici spediční společnosti Cargo-Link, nabízí Gebrüder Weiss od 1. února letošního roku své služby zákazníkům také v Salt Lake City, hlavním městě státu Utah.

„Neustále posilujeme naši přítomnost v Severní Americe a díky spojení s Cargo-Link se můžeme zaměřit na logistické potřeby malých a středních firem. Pobočku v Salt Lake City současně budeme v naší síti dál rozvíjet jako výchozí bod pro celosvětovou leteckou a námořní přepravu se zaměřením na transpacifickou a transatlantickou přepravu,” vysvětluje Lothar Thoma, člen představenstva společnosti Gebrüder Weiss odpovědný za obchodní jednotku Air & Sea.

Společnost Cargo-Link byla založena v roce 1976 a se svými 15 zaměstnanci působí především v segmentu námořní a letecké nákladní dopravy. Nabízí rovněž služby v oblasti celního odbavení a provozuje logistický sklad o rozloze 2 000 m2 v blízkosti mezinárodního letiště Salt Lake City.

Na trh v USA vstoupila společnost Gebrüder Weiss v roce 2017, kde se za tu dobu úspěšně etablovala a svou pozici dál posiluje také neustálým rozšiřováním své sítě. V současnosti tak nabízí přepravní a logistické služby na jedenácti místech: v Chicagu, kde se nachází i centrála, dále v Atlantě, Bostonu, Dallasu, El Pasu, Laredu, Los Angeles, Miami, New Yorku, San Franciscu – a nyní také v Salt Lake City. „Jsme rádi, že se nám podařilo učinit další významný krok k rozšíření našich služeb za oceánem, což se promítne na mezinárodní úrovni, a věříme, že bude mít pozitivní dopad také pro naše zákazníky v České republice,“ dodává Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Zdroj: Gebrüder Weiss