Aktuality

Při svíčkách a v komorní adventní atmosféře se 4. 12. odehrál první benefiční koncert pro neziskovou organizaci CZEPA v pražském kostele sv. Petra na Poříčí. Na koncertě vystoupil zpěvák Dan Bárta v doprovodu kytaristy Jaroslava Friedla. Partnerem akce se stala společnost Gebrüder Weiss, která akci nejen finančně podpořila, ale současně zajistila převoz potřebného vybavení. „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit další skvělý počin organizace CZEPA, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Vážíme si také toho, že jsme si v tomto pro logistické odvětví exponovaném čase našli chvíli na příjemné setkání s našimi obchodními partnery, které jsme na akci pozvali,“ uvedl Jan Kodada, marketingový a obchodní ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Akci zahájilo slavnostní rozsvěcení svíček na adventním věnci, které společně zapálili první místopředseda pro Prahu 1 David Bodeček a farář kostela otec Lukáš Lipenský. Večerem provázela básnířka a výtvarnice Lenka Kuhar Daňhelová. V rámci programu promluvila také ředitelka České asociace paraplegiků Alena Jančíková, která přiblížila činnost této neziskové organizace, konkrétní projekty a také to, jaké peníze od státu dostane a naopak, jakou částku si musí asociace vydělat nebo pořídit sama.

Před kostelem se podávalo svařené víno a čaj a bylo možno nakoupit si dárky z charitativního Hvězdného bazaru, který slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře s poraněním míchy.  Velký ohlas vzbudilo vystoupení zpěváka Dana Bárty doprovázeného kytaristou Jaroslavem Friedlem, kteří svůj set zakončili bez mikrofonu a jen za světel svíček, protože náhle vypadl proud, což dokreslilo jedinečnou atmosféru.

Gebrüder Weiss jako partner benefičního koncertu zajistil převoz všeho potřebného, včetně židlí z divadla La Fabrika, stanů a dalšího vybavení. Především však na koncert pozval své zákazníky, aby tak mohli společně strávit příjemný předvánoční čas, popovídat si a připít si před samotným koncertem.

Společnost Gebrüder Weiss přispívá na akce CZEPA dlouhodobě a aktivně se podílí na některých projektech ve prospěch České asociace paraplegiků. Je například iniciátorem sbírky 100 kroků zpátky do života.

Zdroj: Gebrüder Weiss