Aktuality

Mezinárodní logistická firma FM Logistic zahájila spolupráci se světoznámým výrobcem hraček, společností Mattel. Od této chvíle FM Logistic přebírá logistiku pro Mattel ve Španělsku a Portugalsku. Logistické operace bude řídit ze své pokročilé logistické platformy ve městě Illescas v provincii Toledo.

Společnost FM Logistic vyčlenila pro tuto spolupráci jeden ze svých modulů na této logistické platformě. Distribuce bude pokrývat celý Pyrenejský poloostrov, Španělsko, Portugalsko a jejich ostrovy.

FM Logistic nabídne společnosti Mattel komplexní služby zahrnující kontrolu potřebné dokumentace před příjezdem kontejnerů do přístavu, komunikaci s různými dopravními společnostmi v přístavu ve Valencii pro předání dokumentů, zastupování při proclení a řízení celního odbavení, dokumentární a fyzické kontroly, přepravní služby, skladování, přípravu objednávek, manipulaci a vykládku kamionů a kontejnerů.

„Již brzy rozšíříme naši spolupráci s firmou Mattel v oblasti co-packingu. Firmě tak nabídneme ucelenější personalizovaná logistická řešení,“ dodává Elisa López, která řídí operace pro firmu Mattel v FM Logistic Illescas. Firma Mattel je ikonou v oblasti hraček a do jejího portfolia patří celosvětově známé značky jako Barbie, Hot Wheels, Mega, UNO, Matchbox, Polly Pocket, Masters, Little People, Imaginext a Mattel Games.

Společnost FM Logistic vyčlenila 60 zaměstnanců, kteří se budou exkluzivně věnovat firmě Mattel. FM Logistic se tak bude moci dynamicky přizpůsobit různým fázím roku a obdobím s největším obratem. Flexibilita je pro firmu Mattel, jejíž prodeje jsou vysoce sezónní, zásadní pro dosažení jejích cílů.

V současné době, kdy probíhá příprava na Vánoce, roste objem aktivity exponenciálně. „Jsme schopni zaručit, že výrobky firmy Mattel dorazí na místo určení ve správný čas a ve skvělém stavu, takže se zákazníci mohou těšit na své oblíbené hračky,“ dodává Elisa López.

Zdroj: FM Logistic