Aktuality

Skupina Euromedia Group připravuje v logistickém parku společnosti P3 ve středočeském Stochově výstavbu moderního robotického skladu založeného na technologii AutoStore, kterou dodá společnost Element Logic.

Zavedení technologie pomůže udržet vysokou kvalitu služeb. Vlastník skupiny, investiční holding Rockaway Capital, plánuje skrze Euromedia Group v následujících dvou letech proinvestovat více než 500 milionů Kč, z čehož více než polovina půjde právě do logistiky.

Zástupci Euromedia tvrdí, že v České republice není budova, kde se nachází větší množství knih na jednom místě než v současném skladu Euromedia Group. S rostoucím počtem zákazníků a poptávkou po zboží se zvyšují nároky na efektivitu a produktivitu skladu. V tom pomůže robotizace s technologií AutoStore, která přinese značnou úsporu místa, zefektivnění práce i snížení chybovosti při přípravě zásilek.

Roboti se budou starat o vyhledávání zboží ve skladu a jeho dopravu ke skladníkům, kteří zboží převezmou a připraví k odeslání v tzv. pracovních portech. V novém skladu o rozloze přes 10 000 m2 bude zboží uloženo v první fázi v 65 000 plastových boxech (tzv. binech) a s přípravou zboží k expedici bude zaměstnancům pomáhat až 90 robotů. Díky modularitě technologie AutoStore umožňuje návrh budoucího skladu další postupné navyšování jeho kapacity a výkonu. Další úsporu místa a zrychlení vychystávání zboží zajistí pojízdné paletové regály Jungheinrich, které mimo jiné redukují nevyužitý prostor uliček.

Zdroj: LUXOR & Euromedia Group