Aktuality

Celkem 328 milionů eur poskytne Inovační fond Evropské unie společnosti HOLCIM na realizaci projektů v oblasti zachycování, ukládání a využití oxidu uhličitého v Německu a Polsku.

Projekty jsou součástí plánu společnosti na dekarbonizaci jejího podnikání. Ten dohromady zahrnuje více než padesát obdobných projektů na pěti kontinentech. HOLCIM celosvětově zaměstnává 70 000 lidí a jeho roční tržby v roce 2021 překonaly 26 miliard švýcarských franků. Součástí skupiny je také výrobce čížkovického cementu, společnost Lafarge.

„Jako globální lídr v oblasti stavebních řešení si klademe za cíl celkovou dekarbonizaci stavebnictví. Investice EU do našich technologií nové generace proto jednoznačně vítáme. Projekty na zachycování, ukládání a využití CO2 tak činí snáze využitelné a dostupné, což výrazně přispívá k proměně našeho průmyslu směrem k uhlíkové neutralitě,” uvedl Miljan Gutovic, ředitel regionu Evropa skupiny Holcim.

 Inovační fond Evropské unie je jedním z největších programů financování inovativních nízkouhlíkových technologií na světě. V roce 2022 fond poskytl více než 1,8 miliardy eur 17 velkým projektům v oblasti čistých technologií ze 138 předložených žádostí.

Zdroj: HOLCIM