Aktuality

STILL představil nového člena rodiny RX 60, elektrický vysokozdvižný vozík RX 60 s nosností 3,5 až 5,0 tun, a v jubilejním roce píše novou kapitolu v historii elektrických vysokozdvižných vozíků.

Poprvé mohou zákazníci při přepravě těžkých břemen převážně uvnitř budov, ale i venku, profitovat z elektrizujících výhod konstrukční řady RX 60. Protože vedle hbitosti, obratnosti a vysokého komfortu jízdy přesvědčuje kompaktní 80 V elektrický vysokozdvižný vozík působivým výkonem překládky a vysokou disponibilitou – a to zcela bez výfukových plynů. Společnost STILL tím ještě většímu počtu firem otevírá nové perspektivy v sestavování flotily vysokozdvižných vozíků s ohledem na výkonnost, náklady, ekologický provoz nebo efektivitu využití.

STILL Performancesystem představuje inteligentní propojení veškerých hardwarových a softwarových komponent pohonu pojezdu a zdvihu. V souladu s touto koncepcí je nový vozík RX 60-35/50 dobře sladěným komplexním paketem silných komponent pohonu a jemně ovládaných funkcí. V rámci této konstrukční řady je zákazníkům k dispozici sedm různých variant vozíků se vzdáleností těžiště břemene standardně 500 mm nebo na přání i 600 mm. K dostání je jak vybavení olověnou baterií s kapalným elektrolytem, tak lithium-iontovou technologií. Ve všech nosnostních třídách je dostupná varianta High-Performance, která v náročných profilech nasazení boduje díky vyšší výkonnosti a většímu zrychlení ještě vyšším výkonem překládky.

Optimální a efektivní využívání zdrojů je pevně zakódováno v DNA hamburského výrobce vysokozdvižných vozíků. Od založení společnosti před 100 lety se (téměř) vše točí kolem inovativního spojení elektrické energie a mobility a kolem průkopnického ducha a vášně pro pokrok s jasným zaměřením na aktuální potřeby trhu. V poválečné době byl nedostatek pohonných hmot spojován s rostoucí mobilitou hospodářství, která v roce 1946 přinesla velký úspěch nejdříve elektrickému plošinovému vozíku STILL EK 2000 a o několik let později prvnímu elektrickému vysokozdvižnému vozíku STILL EGS 1000. O řadu úspěšných sérií vysokozdvižných vozíků později je i v roce 2020 středem pozornosti nejnovějšího vývoje produktu od společnosti STILL jasné zaměření na potřeby zákazníků a oboru: vysoký výkon a optimální ergonomie při vynikající energetické efektivitě umožňuje realizaci myšlenky „Zero Emission“ ve vnitropodnikové logistice.

Nezávislý test potvrdil již v roce 2019 menšímu bratrovi nové konstrukční řady, vozíku RX 60-25 s nosností 2,5 tuny, první místo v přímé konkurenci elektrických vysokozdvižných vozíků a zároveň výkon překládky na úrovni srovnatelného dieselového vysokozdvižného vozíku. Úspěšná koncepce pohonu byla přenesena i do nového vozíku RX 60 s nosností až 5,0 tun. Umožňují to dva výkonné zapouzdřené trojfázové pojezdové motory s aktivním chlazením v přední nápravě. Dva motory o výkonu 11 kW zajišťují ve variantě High-Performance ještě vyšší výkon. Zvyšují výkon pojezdového motoru oproti předchůdci o 46 procent. Protože mohou být oba motory poháněny i při plném rejdu, je vysokozdvižný vozík velmi obratný.

Zdroj: STILL