Aktuality

Přibližně 22 000 čtverečných metrů skladových ploch provozuje v České republice v současné době logistická a přepravní společnost Emons. Úkolu rozšířit její logistické aktivity se nově ujal Dušan Drábek. Z pozice ředitele pro rozvoj bude v České republice a na Slovensku usilovat o stejně úspěšný růst, jakého se v posledních letech společnosti Emons podařilo dosáhnout v Německu. K jeho úkolům patří získávání zákazníků v oblasti logistiky a z toho vyplývající otevírání nových skladových provozů. S využitím doplňujících přepravních a celních služeb bude pro klienty na míru formovat řešení celého dodavatelsko-odběratelského řetězce.

Na pozici Business Development Director Logistics CZ & SK Dušan Drábek nastoupil po své misi v konzultantské společnosti Savills. Zde, stejně jako na svých předchozích působištích v DB Schenker, BNP Paribas Real Estate nebo Yusen Logistics, měl na starosti logistiku, respektive skladové nemovitosti a jejich provoz. „Dušan Drábek pracoval na straně dodavatelů, zákazníků, poskytovatelů služeb i zprostředkovatelů v logistickém řetězci. Jsme rádi, že se nám ho podařilo získat. Díky svým rozsáhlým zkušenostem bude schopen řešit všechny potřeby našich zákazníků a poskytovat jim komplexní poradenství,” říká Ulf Kühnreich, jednatel společnosti Emons Česká republika.

„Mým úkolem je navázat na dynamický růst logistických služeb Emons v Německu. Vysoká flexibilita, důraz na kvalitu a neustálá optimalizace procesů nám umožňují nabízet efektivní řešení pro všechna odvětví,” přibližuje svou misi Dušan Drábek, absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze.

Ročně Emons v České republice přepraví přes 200 tisíc zásilek o váze překračující 100 tisíc tun. Celkový obrat všech divizí této celosvětově působící společnosti se sídlem v Kolíně nad Rýnem se pohybuje kolem 700 mil. EUR. O hladký průběh přepravy zboží se stará 3 650 zaměstnanců ve 121 pobočkách v Evropě, Asii a v Severní Americe.

Společnost Emons nabízí na špičkové úrovni tuzemským i globálním dovozcům a vývozcům outsourcing 3PL distribučních a skladových služeb. Firmě se dařilo posilovat na trhu i v náročnějším post-covidovém období, a to jednak díky stabilnímu portfoliu zákazníků, ale rovněž díky rozšiřování skladových kapacit a zefektivňování stávajících provozů. K úspěchu v oblasti přepravy přispívá vlastní vozový park včetně flotily gigalinerů s délkou 25 metrů a nákladovým objemem skoro 140 m3. Tím Emons pokrývá poptávku po přepravě atypických zásilek s délkou až 7 metrů nebo palet nestandardních rozměrů. Tomuto typu zásilek jsou uzpůsobeny i skladové prostory, kterými Emons disponují po celé České republice.

Počet poboček i disponibilní plochy rostou každým rokem – naposledy přibylo distribuční centrum v Ostravě-Hrušově s výměrou přes 2000 m2. Právě v Moravskoslezském a Olomouckém kraji funguje těsné propojení s regionálními strojírenskými společnostmi nebo výrobci hutních výrobků. Vedle toho Emons nabízejí uskladnění, služby přidané hodnoty a přepravu v Brně-Blučině, ve dvou lokalitách v Praze (Mstětice a Ostředek), v Nýřanech u Plzně, v Ústí nad Labem či Sokolově a Hradci Králové.

„Stabilní a bezpečná síť je důležitým pilířem pro fungující logistiku. Ve stále náročnějším prostředí globální logistiky je čím dál důležitější poskytovat komplexní služby nad rámec samotného skladování – včetně spolehlivého doručení ke konečnému příjemci. V Hradci Králové v současné době připravujeme relokaci do větších a moderních prostor. Tím další rozvoj sítě Emons zdaleka nekončí,“ dodává Dušan Drábek.

Zdroj: Emons