Aktuality

Firma DHL zahájila mezinárodní distribuci vakcíny proti Covid-19.  Vláda Izraele obdržela minulý týden první dodávky vakcín, které letecky přepravily společnosti DHL Express a DHL Global Forwarding.

Minulou středu ráno přistálo první letadlo DHL Express na mezinárodním letišti Ben-Gurion v Tel Avivu a bylo přijato premiérem Benjaminem Netanjahuem. Firma DHL Global Forwarding také vyslala charterový let s další dodávkou vakcín. Letadlo přiletělo na letiště Ben-Gurion 10. prosince v 15 hodin místního času. Další lety budou následovat.

„Jsme rádi, že jsme mohli přispět svými znalostmi logistiky a podílet se na distribuci vakcín po celém světě,” poznamenal Travis Cobb, Head of Global Network Operations and Aviation ve společnosti DHL Express. „Současná krize ukázala, jak nepostradatelné jsou mezinárodní logistické sítě pro distribuci nezbytných ochranných prostředků a testovacích sad k zajištění ochrany zdraví. Nyní děláme další krok v společném boji proti koronaviru. Naše týmy ve 220 zemích, teritoriích a globální přepravní sítě jsou připraveny dodávat kdykoliv a kdekoliv. “

Kromě prvních letů do Izraele se společnost DHL připravuje na další dodávky vakcín během prosince.

Zdroj: DHL