Aktuality

Společnost DHL Supply Chain otevírá v německém Bergkamenu nové, vysoce automatizované distribuční centrum pro svého zákazníka IKEA.

Provoz DHL s nejmodernějšími technologiemi zajistí nábytkářskému koncernu vyřizování objednávek z jeho rychle rostoucího online obchodu pro koncové zákazníky v Německu. Růst e-commerce urychlila pandemie onemocnění covid-19 a pro společnost IKEA tato skutečnost znamenala rychle rozšířit své kapacity.

Multiklientský sklad v Bergkamenu s celkovou skladovací plochou 40 000 m2 je součástí nedalekého areálu DHL Supply Chain Unna, který je vzdálen necelých 10 km. IKEA bude mít k dispozici skladovací plochu 20 000 m2. Ve skladu Bergkamen bude pro tohoto zákazníka pracovat 350 zaměstnanců ve třísměnném provozu šest dnů v týdnu. Systém vyřizování objednávek pro společnost IKEA bude kompletně zprovozněn na konci června. Centrum bude zpracovávat v průměru 8000 SKU (Stock Keeping Unit = skladová jednotka, zahrnující všechny identické výrobky určité produktové varianty). Celkovou kapacitu lze zvýšit až na 11 000 SKU.

Některé zboží je choulostivé a vyžaduje speciální obal. K tomuto účelu disponuje centrum speciálními balicími stroji. Úroveň a sofistikovanost automatizace používané v provozovně Bergkamen nemá v Německu obdoby. Pro mimořádně efektivní vychystávání zásilek se používá kombinace komplexně automatizované přepravní techniky a robotických řešení firmy Locus, doplněná stroji Packsize. Systém vypočte pomocí speciálního algoritmu ideální velikost obalu. Díky tomu lze výrazně snížit spotřebu obalového a výplňového materiálu i objemovou hmotnost.

Zdroj: DHL