Aktuality

Společnost DHL Supply Chain pokračuje v automatizaci a digitalizaci svých skladových provozů. Po úspěšném nasazení asistenčních vychystávacích robotů od firmy 6 River Systems ve skladu v Pohořelicích budou nyní kolaborativní roboti pomáhat také zaměstnancům distribučního centra v Jirnech.

Vzhledem k tomu, že sezóna v obou skladech vrcholí v jinou dobu, mohou si provozy vzájemně vypomáhat a díky poměrně snadné instalaci roboty podle aktuálního objemu objednávek a potřeby přesouvat, což je jedna z mnoha výhod standardizovaných automatizovaných řešení. V současnosti působí v českých skladech společnosti DHL Supply Chain již téměř 30 asistenčních vychystávacích robotů dodaných americkou společností 6 River Systems.

Asistující vychystávací roboti 6 River Systems jsou určeni pro vychystávání zakázek v e-commerce. „Použitím robotů zvýšíme produktivitu lidské práce o 30 %, což nám umožní využít naše dobře proškolené zaměstnance mnohem efektivněji jinde,“ vysvětlil Ivo Zdvořáček, který má v distribučním centru v Jirnech implementaci na starosti. „Roboti se pohybují rychleji a lidé, když nemají zátěž a nemusejí nic tlačit, pohybují se také svižněji. Celý proces vychystávání zakázky se tím výrazně zrychluje. Kolaborativní roboti navíc zlepšují našim zaměstnancům pracovní prostředí.“

Zdroj: DHL