Aktuality

Omnikanálová aukční platforma 1-2-3.tv se důsledně spoléhá na digitalizaci svých dodavatelských řetězců a skladové logistiky. Implementací prvního plně automatizovaného logistického systému Autostore v Evropě pověřila svého dlouholetého logistického partnera – společnost DHL Supply Chain, specialistu na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group.

Plně automatizovaný sklad se nachází v německém Brunšviku. Kompaktní systém pro uskladňování a vychystávání zboží umožňuje optimalizované, prostorově nenáročné skladování drobných dílů a zcela automatické vychystávání až 18 milionů položek ročně. Systém přitom spolupracuje se zaměstnanci skladu, zrychluje zpracování jednotlivých objednávek, optimalizuje procesy pro zaměstnance a zvyšuje provozní efektivitu.

Řešení Autostore, dodané společností Element Logic, je tvořeno hliníkovým rámem, v němž jsou aktuální zásoby uskladněny ve více než 40 000 plastových kontejnerech rozdělených do 16 úrovní. Nejvyšší podlaží slouží k pohybu robotů. Jen ve skladu společnosti 1-2-3.tv v Brunšviku jich je 26. Roboti automaticky vychystávají objednané zboží, které třídí pro další zpracování zaměstnanci. Zboží je v expedičním a přepravním systému vloženo do balíku příslušné zákaznické objednávky, automaticky zabaleno a následně expedováno. Toto řešení představuje třetí krok v optimalizaci procesního řetězce společnosti 1-2-3.tv, který následuje po nedávných investicích do procesů přijetí zakázky a digitalizace kompletního dodavatelského řetězce.

Zdroj: DHL