Aktuality

Společnosti DHL Supply Chain, divize koncernu DHL Group specializovaná na smluvní logistiku, a AutoStor, průkopník v oblasti robotiky zaměřený na zcela automatické skladovací a vychystávací systémy, rozšiřují své partnerství. Cílem tohoto kroku je další urychlení automatizace skladů zboží na celém světě.

DHL Supply Chain je jedním z největších zákazníků společnosti AutoStore z řad nezávislých poskytovatelů logistických služeb. Ve svých provozech již využívá devět skladovacích systémů AutoStore a další čtyři se budují. DHL Supply Chain tak posiluje své ambice v oblasti digitalizace a automatizace. Devět provozovaných systémů disponuje 800 000 zásobníky. Čtyři budované systémy zvýší tuto kapacitu na 1,2 milionu. Kromě již provozovaných a budovaných zařízení plánuje DHL dalších pět systémů.

Inovativní zcela automatizované skladové systémy byly vyvinuty s ohledem na vysoce efektivní uskladnění a vyskladnění zboží za současného enormního zmenšení potřebné plochy. Modulární a snadno rozšiřitelný design vytváří z technologie AutoStore atraktivní řešení pro internetový obchod a společnosti obchodující s menším kusovým zbožím, například módou nebo elektronikou. Strategickým cílem partnerství společností DHL a AutoStore je ještě rychlejší implementace této technologie v dalších skladech DHL na celém světě.

Zdroj: DHL