Aktuality

Společnost DHL Supply Chain v současnosti buduje logistické centrum s podlahovou plochou cca 32 000 metrů čtverečních v německém městě Florstadt. Centrum vzdálené 35 kilometrů severně od Frankfurtu nad Mohanem bude otevřeno na konci roku 2021.

Nová budova rozšíří současnou kapacitu víceuživatelského areálu pro farmaceutické a zdravotnické produkty ve Florstadtu na celkových více než 70 000 metrů čtverečních a bude obsluhovat trhy napříč Evropou. V této lokalitě jsou v současnosti dvě logistická centra.

Nová provozovna nabídne dodatečné skladovací prostory s teplotními zónami 15 až 25 °C, 2 až 8 °C a -24 °C pro produkty zákazníků z farmaceutického a zdravotnického sektoru. Klienti budou moci využívat také oddělený prostor s plochou 1750 metrů čtverečních pro skladování nebezpečných materiálů. Celý sklad bude vybaven nepřetržitým řízením teploty i nejmodernějšími zabezpečovacími a poplašnými systémy. Nový sklad obdržel všechny důležité zdravotnické certifikace, jakými jsou GDP, GMP a ISO 13485.

„Jedním z našich nejdůležitějších cílů je průběžné rozšiřování naší spolupráce s farmaceutickým průmyslem,“ uvedl Rainer Haag, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain Germany & Alps. „Především na významných trzích, jakými jsou Německo a Evropa, je naším cílem pokračovat v růstu a pomáhat společnostem při outsourcingu a optimalizaci aktivit mimo jejich hlavní obor podnikání, například logistiky.“

Víceuživatelský areál ve Florstadtu leží jen několik kilometrů od centra hospodářského regionu Frankfurt Rýn-Mohan a nabízí ideální dostupnost jak na letiště Frankfurt, tak i k sítím DHL pro přepravu balíků a expresních zásilek a k železniční, resp. dálniční síti.

„Vzhledem k mnoha projektům, které jsme zrealizovali v uplynulých letech, je náš tým ve Florstadtu velmi zkušený a flexibilní,“ řekl Murat Erzurumluoglu, ředitel obchodní jednotky Life Sciences & Healthcare ve společnosti DHL Supply Chain Germany & Alps. „Ve velmi krátké době dokážeme vyřizovat jakékoli objednávky v oblasti smluvní logistiky, naplánovat a zrealizovat logistická řešení pro zákazníky a rychle reagovat na změny v každodenním provozu.“

Matthias Wellms, vedoucí obchodního rozvoje v obchodní jednotce Life Sciences & Healthcare společnosti DHL Supply Chain Germany & Alps, k tomu dodává: „Jsme velmi rádi, že tímto dalším krokem můžeme ještě vylepšit výborné podmínky, které tento areál nabízí.“

Klimaticky neutrální sklad bude vybaven fotovoltaickou elektrárnou, tepelnými čerpadly a solární stěnou. Nově budovaný sklad již obdržel certifikaci Zlatý standard od německé společnosti pro trvale udržitelnou výstavbu DGNB (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen). Plány počítají s jeho otevřením na konci roku 2021. DHL Supply Chain realizuje svůj nejnovější projekt v souladu s odpovědnými a trvale udržitelnými obchodními praktikami a v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group významně přispívá k dosažení cíle bezemisní logistiky do roku 2050. DHL Supply Chain navíc umožňuje svým zákazníkům budovat trvale udržitelnější dodavatelské řetězce.

Zdroj: DHL