Aktuality

DHL a Formule 1® v těchto dnech oznámily prodloužení svého partnerství. DHL tak bude mít jako oficiální logistický partner i v příštích letech na starosti globální přepravu veškerého nákladu v rámci mistrovství světa FIA Formule 1 (FIA Formula One World Championship™).

DHL má s logistikou v motoristickém sportu více než 40leté zkušenosti, z toho 20 let figuruje jako oficiální logistický partner Formule 1. DHL je tak nejdéle působícím globálním partnerem motoristického sportu. V posledních třech letech vstoupilo partnerství do udržitelnější éry, pro niž si Formule 1 vytyčila cíl dosáhnout do roku 2030 nulové bilance emisí. Počet nákladních vozidel s pohonem na biopaliva, která budou nasazena v evropské etapě letošní závodní sezony, byl zdvojnásoben na 37. V porovnání s nákladními vozidly na naftu se tím emise CO2 sníží v průměru o 83 procent.

„Z prodloužení našeho partnerství máme radost a jsme hrdí, že jsme nejdéle působícím globálním partnerem tohoto seriálu. DHL zajišťuje jako oficiální logistický partner Formule 1 již 20 let bezproblémový průběh závodu mezi závody. Obě společnosti sdílejí velké úsilí o dosažení cílů v oblasti udržitelnosti a společnou vizi vytvořit zelenější a hospodárnější motoristický sport. Jako průkopník zelené logistiky máme radost, že můžeme pokračovat v naší spolupráci s Formulí 1, abychom těchto cílů dosáhli společně,“ vysvětlil Arjan Sissing, globální ředitel marketingu značky ve společnosti DHL Group.

Zdroj: DHL