Aktuality

Společnost DHL Express oznámila spuštění GoGreen Plus, nové služby, která zákazníkům umožní snížit emise uhlíku spojené s cestou jejich zásilek pomocí udržitelného leteckého paliva (SAF).

Tato služba bude nejprve k dispozici ve Velké Británii, krátce po ní bude následovat Itálie, Dánsko, Švédsko, Kanada, Austrálie, Jižní Afrika a Spojené arabské emiráty. Od února letošního roku budou mít zákazníci sídlící v těchto zemích možnost vybrat si GoGreen Plus při výběru přepravní služby prostřednictvím MyDHL+, online platformy pro přepravu a sledování zásilek. Služba je navržena tak, aby byla plně flexibilní, zvolit ji lze pro jednotlivé zásilky. GoGreen Plus bude k dispozici všem zákazníkům DHL Express po celém světě v nadcházejících měsících, přičemž zákazníci dostanou možnost snížení CO2e podle jejich uvážení, stejně tak množství používaného SAF.  

Nová služba GoGreen Plus je spuštěna po nedávné spolupráci DHL s bp a Neste na dodávkách SAF do center DHL Express po celém světě. Obnovitelná část inovativního paliva se vyrábí z odpadních olejů. Takový SAF z odpadů a zbytků může zajistit snížení emisí skleníkových plynů až o 80 procent během svého životního cyklu ve srovnání s konvenčním leteckým palivem, které nahrazuje.

Zdroj: DHL