Aktuality

Firma DHL Express získala v žebříčku Great Pace To Work® a FORTUNE titul 2. nejlepšího pracoviště na světě.  Instituce Great Place to Work® a FORTUNE u DHL Express ocenily rozsáhlé investice a implementace procesů k vytvoření pozitivní a motivující pracovní atmosféry ve více než 220 zemích.

Great Place to Work® je globální analytická a poradenská firma pro lidi, která každý rok hodnotí pracovní zkušenosti zaměstnanců podle svého certifikačního programu. V roce 2020 se průzkumu zúčastnilo více než 10 000 organizací, což představuje asi 10,2 milionu zaměstnanců v 92 zemích.

DHL Express každoročně investuje do svých zaměstnanců po celém světě miliony eur. Firma podporuje různé iniciativy v oblasti lidských zdrojů ke zlepšení pracovních podmínek týmů. Ať už je to „DHL4her“, program zaměřený na podporu a rozvoj žen, nebo DHL’s Got Heart, díky kterému mohou zaměstnanci získat finanční podporu pro charitativní projekty. Klíčový je vzdělávací program CIS – Certified International Specialist, který nabízí různé učební osnovy, vzdělává zaměstnance DHL Express a motivuje je k tomu, aby každý den poskytovali zákazníkům ty nejkvalitnější služby. Vzhledem k pozoruhodnému úsilí zaměstnanců DHL během pandemie Covid-19 vyplatila společnost každému zaměstnanci po celém světě jednorázový bonus 300 eur a také označila nákladní letadlo Boeing 757 nápisem „Thank You“ a duhovým symbolem vyjadřující díky a uznání všem pracovníkům v první linii po celé Evropě.

„Pandemie otestovala přední společnosti jako DHL Express tak jako nikdy předtím. Jsme hrdí na to, že naši zaměstnanci tuto výzvu zvládli. Pandemie stále ovlivňuje naše životy. Bezpečnost našich zaměstnanců proto i nadále zůstává nejvyšší prioritou. Navzdory tomu zaměstnanci chtějí zůstat potřebnou částí systému, který podporuje a posiluje globální obchodování. Jejich nadšení je výsledkem DHL firemní kultury a vyjádřením vděčnosti, což je klíčovým faktorem pro spokojenost zaměstnanců. Jsem velmi hrdý na naše iniciativy podporující soucit, odvahu a odhodlání. Lidé jsou srdcem naší společnosti. To platilo pro dobu před COVIDem, platí nyní a bude platit i v budoucnu,“ řekl John Pearson, generální ředitel společnosti DHL Express.

„Gratulujeme společnosti DHL Express, největšímu přepravci na světě. DHL dodávala zásilky milionům zákazníků každý den v roce 2020 během nejobtížnějšího období, jemuž společnost čelí od 2. světové války. Jejich lidé nosili roušky a respirátory, řídili, chodili, lítali, jezdili na kole a dělali vše potřebné pro bezpečné dodání zásilek zákazníkům v každém koutě světa. Miliony životů závisely na DHL a jejich skvělí zaměstnanci pomáhali udržet svět v chodu.

Jedná se o nadšené zaměstnance, které vedou zkušení, na cíl orientovaní lídři. Tito vedoucí pracovníci každý den přijímají výzvy, aby uspokojili zákazníky, a pečují o každého zaměstnance, pomáhají snížit dopad logistiky na životní prostředí a zároveň zlepšují život ve své komunitě.

Zdroj: DHL Express