Aktuality

Deutsche Bahn (DB) loni zaznamenaly dvouciferný procentní růst výnosů, který překonal úroveň dosaženou v roce 2019, rok před pandemií. Příjmy skupiny vzrostly ve finančním roce 2021 meziročně o 18,4 % na 47,3 miliardy EUR.

DB hodlá od letošního roku opět generovat provozní zisk. Kvůli pandemii uzavřela rok 2021 s další provozní ztrátou: upravená provozní ztráta před úroky a zdaněním činila 1,6 miliardy EUR. Ztráta však byla výrazně nižší než v předchozím roce (-2,9 mld. EUR v roce 2020). Čistý zisk za rok včetně mimořádných položek, úroků a daní se zlepšil ještě výrazněji, o téměř 5 miliard EUR na -900 milionů EUR (ve srovnání s -5,7 miliardy EUR v roce 2020).

Dálkovými vlaky DB cestovalo v roce 2021 více cestujících než v roce 2020. Výnosy z hlavní činnosti DB celkově rostly, růst opět zaznamenalo i DB Cargo. DB Schenker, logistická dceřiná společnost DB, zaznamenala největší vzestupný trend. Vygenerovala nejvyšší EBIT ve své historii, 1,2 miliardy EUR, což stabilizovalo finanční pozici skupiny DB. Navzdory pandemii DB investovala více než kdy předtím – do přesunu většího objemu zboží na železnici, do lepších produktů a služeb pro zákazníky a do růstu šetrného ke klimatu.

Zdroj: DB Schenker