Aktuality

Společnost DB Schenker otevřela nový terminál v oblasti Almnäs na jihu Stockholmu. Logistický terminál o rozloze 122 000 m2 odpovídá nejpřísnějším normám v oblasti životního prostředí a udržitelnosti. Centrální cross-dockové překladiště může vydat 4 000 zásilek za hodinu, má celkovou skladovou plochu 14 400 m2 a využívá 98 nakládacích ramp. To z něj činí jeden z největších terminálů v síti DB Schenker, která čítá dalších 29 skladů po celém Švédsku.

„Nový terminál nám umožňuje zlepšit služby pro naše zákazníky v Södertälje a severním Södermanlandu. Práci tu najde 200 lidí,“ řekl Magnus Strand, generální ředitel DB Schenker pro Švédsko, Dánsko a Island.

„Terminál v Södertälje urychlí dodání zboží pro naše zákazníky jižně od Stockholmu,“ poznamena Franco Carbajal, vedoucí nového distriktu Södertälje v DB Schenker a dodal: „To je velká výhoda jak pro odesílatele, tak pro příjemce. Máme možnost zboží dříve dodat, a zároveň prodloužit čas potřebný pro jeho vyzvednutí. Přepravy jsou spolehlivější, protože zboží již nemusí procházet překladištěm ve Stockholmu jako dříve.“

Udržitelné prvky terminálu

Stavba je vybavena fotovoltaickými články o výkonu 150 kW, které ročně vyrobí přibližně 140 tisíc kWh energie. Využívá také geotermální energii, což minimalizuje dopad provozu na životní prostředí v okolí. U nákladových ramp a na parkovištích jsou instalovány nabíjecí stanice pro elektromobily. Areál je připraven i na přechod na plně elektrický vozový park a díky své poloze při hlavní švédské dálnici E20/E4 má všechny předpoklady stát se v budoucnu významným logistickým hubem.

Zdroj: DB Schenker