Aktuality

V souvislosti s pandemií COVID-19 DB Schenker rozšířil svou celosvětovou síť leteckých přeprav. Poprvé v historii společnost nabízí vlastní lety pro přímé spojení mezi Amerikou, Evropou a Asií. Z mnichovského letiště odstartovaly první lety směrem k dalším dvěma kontinentům už začátkem ledna.

Nová nabídka přichází nad rámec již existujících dohod o vyčlenění přepravního prostoru, které má DB Schenker uzavřené s preferovanými leteckými partnery. Reaguje tím na pokračující nedostatek nákladních kapacit při osobních letech. Každý týden těchto 43 letů zvládne přepravit tolik nákladu, jako 135 osobních letadel.

První nová trasa spojuje Chicago, Mnichov, Tokio a Soul, pak se vrací opět do Německa a pokračuje do USA. Provozují ji National Airlines a nabízí kombinovanou přepravní kapacitu 400 tun týdně. Koncem února bude zahájen provoz na druhé trase z Mnichova do Chennai a Chicaga s týdenní kombinovanou kapacitou 300 tun. Obě trasy budou fungovat alespoň rok, dokud se současnou náročnou situaci nepodaří stabilizovat.

Zdroj: DB Schenker