Aktuality

DB Schenker se dlouhodobě zasazuje o inovace v logistice napříč celým dodavatelským řetězcem. Skladová manipulační technika je v tomto řetězci důležitým článkem, a i proto byla na skladu DB Schenker v Dobřanech u Plzně do provozu uvedena bezmála dvacítka manipulační techniky na lithio-iontové baterie.

Společnost chce tímto krokem zefektivnit manipulaci a provoz ve svých skladech, snížit ekologickou zátěž provozu a v neposlední řadě také snížit náklady na provoz a údržbu. V dobřanském skladu tak nyní skladníci mohou využívat tříkolové vozíky s vysokým volným zdvihem vhodné pro nakládku a vykládku vozidel nebo kontejnerů, BT retraky uzpůsobené pro zvedání těžkých nákladů do velkých výšek, ručně vedené vozíky s klasickými nebo dvoupaletovými vidlicemi a sklopnou stupačkou pro rychlou a efektivní manipulaci i při pojezdech na delší vzdálenosti. Pomyslný peloton pak uzavírají vychystávací vozíky pro práci ve výškách až 6,3 m.

„Všechny vozíky jsou vybaveny lithio-iontovými bateriemi, které jsme zvolili pro každodenní logistické operace. Tato technologie má nižší spotřebu energie a tím pádem až o 30 % levnější provoz a zároveň delší životnost, což přináší úspory při nákupu baterií a odpadá také potřeba investovat do náhradních článků ve frekventovaných provozech. Baterie se mohou nabíjet kdykoliv díky rychlému průběžnému dobíjení, takže jsou stroje prakticky nepřetržitě připraveny k provozu,“ shrnul hlavní výhody nové manipulační techniky ředitel společnosti Tomáš Holomoucký.

Zdroj: DB Schenker