Aktuality

DB Schenker úspěšně plní cíle pro snižování produkce skleníkových plynů. Při redukci CO2 se především orientuje na vozidla s alternativními pohony, úspornou jízdu a efektivní konsolidaci nákladu a plánování tras. Novou možností je služba econeutral pro následnou kompenzaci uhlíkové stopy prostřednictvím finanční podpory projektů na ochranu klimatu s certifikací CDM, které umožní snížit emise, jež vznikají třeba i na druhém konci světa.

Okruh zákazníků, kteří se při nákupech zajímají o uhlíkovou stopu zboží, se neustále rozšiřuje a neomezuje se jen na retail. V uplynulých letech se celá řada mezinárodních firem zavázala k udržitelnému podnikání. Rolí DB Schenker je pomoci jim těchto cílů v oblasti udržitelnosti dosáhnout.

„Víme, že objem nákladní přepravy roste a že emise CO2 je nutné snižovat. Proto se dlouhodobě aktivně podílíme na ochraně životního prostředí a stali jsme se vedoucím poskytovatelem služeb v oblasti zelené logistiky,“ řekl Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Doposud DB Schenker zákazníkům nabízel možnost vybrat si variantu přeprav mimo jiné i podle její ekologické zátěže. Používá k tomu měrnou jednotku ECO2PHANT, která odráží spotřebované emise CO2 během přeprav. Jeden ECO2PHANT má stejně jako dospělý slon 5 t, jen s tím rozdílem, že jde o tuny CO2. Nyní již může nabídnout i přepravy s nulovou uhlíkovou stopou.

Zdroj: DB Schenker