Aktuality

Polská pobočka DB Schenker a Ledvance, jeden z předních světových dodavatelů inovativních světelných produktů a řešení, uzavřeli partnerství. Logistická společnost bude zodpovídat za pozemní přepravu a distribuci zásilek v regionu severní, střední a východní Evropy do 23 destinací mimo jiné z Číny do Polska a České republiky.

Jedním z nejdůležitějších řešení vyvinutých na míru bylo například zřízení specializovaného týmu řídicí věže. Ten je zodpovědný za plánování a organizaci celého distribučního procesu a zajišťuje hladkou a nepřetržitou komunikaci mezi operátory, společností Ledvance a dalšími smluvními partnery. Dohlíží také na veškerou dokumentaci, přehledu o stavu zásilek, fakturaci a řešení provozních záležitostí. Tento individuální přístup zajišťuje nejvyšší kvalitu služeb a spolehlivost procesů.

Důležitými faktory při navazování spolupráce mezi společnostmi byla také kompatibilní strategie ESG a jasně definované environmentální cíle. Terminál DB Schenker ve Wroclawi, kde koordinace přeprav pro společnost Ledvance probíhá, je certifikován podle standardu BREEAM a je součástí sítě tzv. zelených terminálů. Zkrácení přepravních tras v navrhovaném modelu rovněž umožní snížit emise CO2.

Zdroj: DB Schenker