Aktuality

Společenská odpovědnost DB Schenker v České republice má řadu let pevné základy ve spolupráci s několika vybranými projekty. I v letošním roce poskytl logistické služby nebo finanční prostředky organizacím Centrum Paraple, SOS Dětské vesničky a Kola pro Afriku. Zaměstnanci DB Schenker navíc aktivně pomáhají v rámci iniciativy Ukliďme Česko a každý rok jezdí před zahájením sezony na Křivoklátsko pomáhat s přípravou turistických tras.

Běh pro paraple 2022

„Chtěli bychom pomoci všem, kteří to potřebují. To ale není v našich silách. Zaměřujeme se proto na pravidelnou a dlouhodobou podporu vybraných organizací. S našimi partnery z neziskového sektoru usilujeme o dlouhodobé vztahy podobně jako je tomu i v našem podnikání,“ přibližuje svou strategii rozhodování o společenské odpovědnosti ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký a pokračuje: „díky letité spolupráci už přesně chápeme, jak můžeme být neziskovým organizacím prospěšní, a stejně tak i ony vědí, o jakou pomoc si říct, což je to nejlepší východisko pro oboustranně prospěšný rozvoj spolupráce.“

Jakkoliv rok 2022 přinesl řadu výzev, včetně nepříznivé makroekonomické situace, DB Schenker poskytl svým partnerům podporu v maximální možné výši. Například s Centrem Paraple pojí DB Schenker partnerství již 16 let. Pomáhá jak s logistikou, tak i přímou finanční pomocí, řadí se tak mezi významné podporovatele centra. „O firmu se můžeme opřít při všech našich stěžejních akcích. Zaměstnanci DB Schenker se navíc v roli dobrovolníků vždy aktivně podílí na realizaci tradičního Běhu pro Paraple, kdy celý den pomáhají se stavbou, programem i úklidem po akci. Řadu let se zástupci logistické společnosti zapojují i do charitativního golfového turnaje a nechybí ani mezi nejvýznamnějšími dárci během benefičního dílu StarDance,“ popisuje Jana Lukešová z Centra Paraple.

Mezi dlouhodobá partnerství (od roku 2010) patří i to s SOS Dětskými vesničkami. „Společnost DB Schenker patří mezi dárce, kteří se nikdy nezapomenou zeptat, co dalšího pro nás ještě mohou udělat, a za léta spolupráce už pomohli stovkám dětí. Velmi si vážíme všech našich dlouhodobých partnerů a toho, že se na ně můžeme spolehnout,“ sdělila Jana Pacáková, Specialista pro firemní dárce SOS Dětské vesničky.

Další z aktivit, do kterých DB Schenker vkládá to, co umí nejlépe, tedy logistické služby, je projekt Kola pro Afriku. Pomáhá se svozem jízdních kol, která už čeští sportovci odstavili. Vozí je do Ostravy, kde je tým obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku opraví, aby pak posloužila školákům v Gambii na cestě za vzděláním.

Řadu menších projektů pak podporují týmy zaměstnanců na jednotlivých pobočkách DB Schenker. Zaměstnanci se také pravidelně zapojují do iniciativy Ukliďme Česko a jednou ročně pravidelně vyjíždějí na Křivoklát pomoci s přípravou turistických tras na další sezonu. „Přestože máme v České republice tisíce zaměstnanců, stále se snažíme zachovat ducha rodinné firmy, a i díky tomu má u nás ochota pomáhat silnou tradici,“ říká Tomáš Holomoucký závěrem.

Zdroj: DB Schenker