Aktuality

Logistická společnost DB Schenker si vytyčila ambiciózní cíl – do konce roku 2021 chce zásilky ve všech větších norských městech doručovat s nulovými emisemi. Tohoto cíle už se podařilo dosáhnout v hlavním městě Oslu díky vzniku terminálu Oslo City Hub. Je to první zelené distribuční centrum svého druhu na světě, kde byl celý dieselový vozový park nahrazen plně elektrickou flotilou nákladních vozů.

Nyní přišla řada i na zbytek Norska. DB Schenker investoval do nového vozového parku elektrických vozidel a letos na jaře uvedl do provozu 25 nových elektrických nákladních vozů a dodávek. Elektrický vozový park bude nyní tvořit celkem 42 nákladních vozidel a 5 jízdních kol, což v Norsku přispěje k významnému snížení emisí CO2 až o 1 500 tun ročně.

Investice do udržitelné městské logistiky budou pokračovat po celý rok 2021, dokud DB Schenker nedosáhne svého cíle 100% elektrické distribuce ve všech velkých norských městech. Zapojení elektrických vozidel je součástí globálního cíle skupiny DB Schenker Group, tedy dosažení 100 % bezemisního doručování ve městech do roku 2030. DB Schenker využije získané zkušenosti z Norska při zavádění dalších elektrických vozidel v řadě evropských velkoměst.

Zdroj: DB Schenker