Aktuality

Než se dobrý úmysl stane realitou, vyžaduje to mnoho úsilí a nadšení lidí, kteří chtějí pomáhat. Společnost Global Tooling Service (GTS), pro kterou DB Schenker do České republiky dováží zdravotnický materiál, se rozhodla věnovat 53 000 nitrilových rukavic na dobročinné účely. Díky invenci, dobré organizaci a logistice DB Schenker se podařilo zásobit 12 sociálních center a téměř dvě desítky domovů pro seniory a zdravotnická zařízení, ve kterých organizace ADRA působí.

Po řádění tornáda na jihu Moravy přispěl DB Schenker částkou 200 000 Kč přímo zaměstnancům a jejich rodinám a 100 000 Kč dvěma organizacím. Stejným směrem měla původně putovat i materiální pomoc v podobě rukavic. V zasažených lokalitách nakonec uplatnění nenašly, za to o ně projevila zájem jedna z oslovených organizací pro svá střediska.

DB Schenker přislíbil uskladnění zboží a jeho přepravu na místo určení, a jeho zaměstnanci se pustili i do celé organizace pomoci. Vstoupili do jednání s celkem šesti charitativními organizacemi, jako je Člověk v tísni, Český červený kříž nebo Diakonie, aby zjistili, kde zdravotnický materiál aktuálně najde nejlepší uplatnění. Volba padla na humanitární a rozvojovou organizaci ADRA, která pomáhá lidem v nouzi v Česku i v zahraničí. Projevila zájem o nabízené rukavice pro spolupracující domovy pro seniory či hospice, ve kterých působí dobrovolníci ADRA. Uskladněné zboží proto bylo nutné nejprve roztřídit a přebalit do krabic pro každé centrum zvlášť. Pak už následovala distribuce do dobrovolnických center ADRA po celé ČR.

Zdroj: DB Schenker