Aktuality

Mezinárodní logistický provider Dachser dlouhodobě naplánoval nástupnictví na klíčových řídících pozicích své obchodní oblasti Air & Sea Logistics (ASL) a udává tak směr pro její budoucí růst. S účinností od 1. ledna 2024 nahradí Tobias Burger na pozici COO Air & Sea Logistics Edoarda Podestu. Nástupci jsou stanoveni i pro řízení obchodních jednotek ASL EMEA a ASL APAC.

Dr. Tobias Burger (45) nahradí Edoarda Podestu (60) na pozici COO Air & Sea Logistics a také jako člena představenstva s účinností od 1. ledna 2024. Edoardo Podestà po dvacetileté kariéře ve společnosti Dachser, z toho více než čtyři roky v čele obchodní oblasti ASL, odejde ke konci roku 2023 do penze.

„Dr. Tobias Burger je zkušený logistický stratég a my mu pomáháme připravit se na jeho pozici v představenstvu Dachseru. S jeho holistickým a prozíravým logistickým přístupem bude cenným obohacením našeho týmu představenstva,” uvádí Bernhard Simon, předseda dozorčí rady skupiny Dachser, a dodává, „Tobias Burger bude zodpovědný i za veškeré marketingové aktivity společnosti. To znamená, že budeme mít tu nejlepší pozici k tomu, abychom proaktivně přistupovali ke složitým tržním změnám, zejména v oblasti leteckých a námořních přeprav, a abychom se na ně mohli odpovídajícím způsobem připravit.”

Bývalý manažerský konzultant Dr. Tobias Burger nastoupil do společnosti Dachser v roce 2009. Před tím, než převzal odpovědnost za oddělení Corporate Governance, pracoval v oddělení controllingu a strategického rozvoje. Již v té době se podílel na dalším rozvoji bezproblémově fungující celosvětové sítě letecké a námořní přepravy. Od roku 2019 působí Tobias Burger na pozici zástupce ředitele Air & Sea Logistics jako pravá ruka Edoarda Podesty. Na této pozici byl poprvé pověřen vedením globálních prodejních aktivit obchodní oblasti ASL, což je pozice, která v současnosti zahrnuje strategický rozvoj celé této oblasti podnikání. Kromě toho od roku 2021 také vede obchodní jednotku ASL EMEA.

V čele Dachser Air & Sea Logistics pro region EMEA je od 1. ledna 2023 Marc Meier

S účinností od 1. ledna 2023 předal Tobias Burger roli výkonného ředitele ASL pro oblast EMEA Marcu Meierovi. Aby se Marc Meier (53) připravil na řízení této regionální obchodní jednotky, nastoupil do společnosti Dachser již 1. října 2022. Jako manažer logistiky, jehož zkušenosti zahrnují letecké a námořní přepravy, pozemní přepravy i skladování, získal v logistice více než 30 let mezinárodních zkušeností. Působil jako CEO letecké nákladní společnosti Senator International se sídlem v Hamburku, dokud ji v roce 2021 nezískala společnost Maersk. Předtím strávil více než pět let jako CEO spediční společnosti Fr. Meyer’s Sohn specializující se na námořní přepravy. Svoji kariéru zahájil ve společnosti Kühne+Nagel, kde zastával různé manažerské pozice, naposledy jako prezident kanadské dceřiné společnosti.

„V Marcu Meierovi jsme získali zkušeného manažera leteckých a námořních přeprav s mezinárodní reputací, který povede naše podnikání v oblasti ASL v regionu EMEA k úspěšné budoucnosti,“ říká Burkhard Eling, CEO skupiny Dachser, a dodává, „a propojení této naší obchodní oblasti s naší evropskou sítí pozemních přeprav povede k dalšímu růstu.”

Dachser Air & Sea Logistics pro region APAC převezme od 1. ledna 2024 Roman Müller

Dachser již také naplánoval nástupnictví ve své obchodní jednotce ASL pro region Asie a Tichomoří. Roman Müller (41) nahradí s účinností od 1. ledna 2024 Edoarda Podestu, který od roku 2014 s velkým úspěchem tuto regionální obchodní jednotku vedl (od roku 2019 zároveň s pozicí COO ASL). Švýcarský rodák Roman Müller působil po celou svoji kariéru v Asii. V posledních 15 letech působil ve společnosti Dachser také na těchto pozicích – Country Manager pro Koreu či Senior Sales Manager pro celý region APAC. Od července 2021 působí jako zástupce ředitele pro Asii a Tichomoří v obchodní jednotce ASL APAC a reportuje Edoardu Podestovi.

„Roman Müller dokonale zná asijské trhy a jejich požadavky. Na všech svých předchozích pozicích – zejména na těch v oblasti prodeje – dosáhl vynikajících úspěchů a pomáhal posilovat naši přítomnost na asijských trzích,“ říká Burkhard Eling, a doplňuje, „má tedy ideální pozici nejen k tomu, aby pokračoval v úspěšném rozvoji obchodní jednotky ASL APAC, ale také aby ji posunul na zcela novou úroveň tím, že se ještě více zaměří na nabídku integrovaných služeb. V roce 2023 bude úzce spolupracovat s Edoardem Podestou, aby společně určili směr pro takový úspěch v budoucnu.“

Obchodní oblast Air & Sea Logistics společnosti Dachser zaměstnávala v roce 2021 více než 4 300 lidí a vygenerovala tržby ve výši 2,1 miliardy EUR. Působí prostřednictvím 139 poboček ve 36 zemích. Obchodní jednotka ASL EMEA společnosti Dachser zahrnuje 21 národních organizací se 71 pobočkami a zaměstnává více než 2 100 lidí. Obchodní jednotka ASL APAC společnosti Dachser je zastoupena v 11 zemích s více než 1 500 zaměstnanci pracujícími na 43 pobočkách.

Zdroj: Dachser