Aktuality

Mezinárodní logistický provider Dachser otevřel na začátku tohoto roku dvě gateway sběrné služby pro přepravy celovozových zásilek (FTL) a dokládek (LTL) pro Tunisko a Turecko. Společnost tak rozšiřuje své portfolio služeb a nabízí svým zákazníkům rychlejší a efektivnější pozemní přepravy do a z těchto dvou zemí. Na dvou branách pro Tunisko, ve francouzském Štrasburku a německém Ungerhausenu, a bráně pro Turecko, která je také v Ungerhausenu, konsoliduje Dachser sběrné zásilky z celé Evropy a může tak několikrát týdně nabízet přímé systémové přepravy do tuniských měst Rades a Bennane a do tureckého Istanbulu a Izmiru.

Společnost Dachser je vlastními organizacemi zastoupena v Tunisku přibližně 15 let a v Turecku asi devět let. Turecko je od roku 2015 přímo napojeno na evropskou síť pozemních přeprav společnosti Dachser prostřednictvím obchodní jednotky North Central Europe. Tunisko pak nyní brány ve Štrasburku a Ungerhausenu ještě více přibližují evropským trhům. Díky těmto službám vytváří společnost Dachser spolehlivé importní a exportní spojení mezi Evropou, severní Afrikou a Blízkým východem. Dalším krokem pak bude expanze na Kavkaz.
Již počátkem roku 2023 připojil Dachser přes štrasburskou bránu ke své síti sběrných přeprav Maroko a od té doby nabízí pravidelné denní linky pozemní přepravy do zemí Maghrebu. Pevné a synchronizované tranzitní časy zajišťují spolehlivé a efektivní plánování přeprav. Za efektivními procesy a bezpečným celním odbavením stojí také týmy společnosti Dachser s dlouholetými logistickými zkušenostmi v Maghrebu a Turecku.

Díky standardizovaným procesům a systémům umožňuje společnost Dachser svým zákazníkům sledovat zásilky a řídit všechny logistické procesy napříč celým systémem. V Turecku již Dachser pracuje s vlastním systémem řízení dopravy Domino, který bude brzy zaveden i v Tunisku. Jednotné procesy a standardy služeb zajišťují vysokou kvalitu dodávek.
„Jsme rádi, že můžeme rozšířit naši nabídku Cargoplus a kromě Maroka nyní několikrát týdně nabízíme i pravidelné pozemní přepravy z Evropy do Tuniska a Turecka a zpět, samozřejmě s vysokými a jednotnými standardy služeb a kvality,“ uvedla Renata Gayer, vedoucí oddělení DACHSER Cargoplus.

Zdroj: Dachser