Aktuality

Speciální požadavky vyžadují speciální řešení: DACHSER Mexico zorganizoval pro dodavatele do automobilového průmyslu z města Celaya ve středním Mexiku expresní přepravu helikoptérou do 300 km vzdáleného hlavního města. V situaci, kdy hrozilo zastavení výrobní linky, ušetřilo toto nezvyklé logistické řešení čas a především peníze.

Když bylo nutné přepravit z výrobního závodu v Celaye do hlavního výrobního závodu předního automobilového výrobce na okraji Mexico City 120 přepravních boxů obsahujících důležité díly pro výrobu automobilů o hmotnosti více než 780 kilogramů, DACHSER potřeboval jednat rychle. Taková přeprava po silnici obvykle trvá pět až šest hodin. Navíc zde byla další výzva v podobě pandemie a bezpečnostních opatření, které bylo nutné zohlednit. S ohledem na urgentnost zásilky proto společnost DACHSER Mexico zajistila helikoptéru pro osobní přepravu a urychlila tak dodání. Pro zákazníka se jednalo o nejrychlejší a nejúčinnější řešení, které zabránilo zastavení výroby – to by představovalo náklady ve výši 3 000 amerických dolarů za minutu.

Protože helikoptéra mohla naložit pouze 600 kilogramů, zbývající, méně urgentní náklad byl přepraven po silnici. V závodě už čekaly na zásilku nákladní vozidla, která tyto kritické díly dovezla přímo na výrobní linku. Zásilku doprovázeli i zaměstnanci DACHSERU, aby dohlédli na vykládku a poskytli nezbytnou podporu na místě. Tým DACHSERU koordinoval přístup helikoptéry na pozemek a každých 15 minut informoval místní pracovníky o odletu a příletu helikoptéry. Poskytoval také informace o dodávce zboží, které bylo přepravováno po zemi, a zajistil tak úplnou transparentnost procesu a dobrou komunikaci.

„Naše desítky let zkušeností s předními výrobci automobilů, výrobci OEM (Original Equipment Manufacturer) a dodavateli typu Tier 1 (přímo dodávajících OEM) z celého světa nám umožňují poskytovat maximální rychlost a efektivitu ve spojení s efektivní kontrolou nákladů,” řekl Edgardo Hamon, Managing Director DACHSER Mexico, a dodal, „nabízíme prvotřídní portfolio integrovaných řešení a služeb, které využívá globální přepravní a skladovací síť společnosti DACHSER k uspokojení specifických potřeb automobilového průmyslu.“ Kromě toho DACHSER poskytuje místní speciální služby na míru zejména časově náročným požadavkům automobilového průmyslu, jako tomu bylo u této dodávky v Mexiku.

Zdroj: DACHSER