Aktuality

Mezinárodní logistický provider DACHSER obhájil svoji přední pozici na německém logistickém trhu. Uvedl to žebříček TOP 100 v logistice 2020/2021, který zveřejňuje Fraunhoferův institut a jeho Centrum pro aplikovaný výzkum v oblasti Supply Chain Services ve spolupráci s oborovým magazínem DVZ a Německou logistickou asociací (BVL).

V letošním žebříčku, který se zaměřuje na německý logistický trh, se ve srovnání všech poskytovatelů logistických služeb DACHSER umístil na třetím místě, za společnostmi Deutsche Post DHL Group a DB Schenker. V segmentu LTL je DACHSER opět jedničkou na německém trhu sběrné služby, stejně jako v žebříčcích z předchozích let. DACHSER také obhájil druhé místo v segmentu FTL a v segmentu Distribuce spotřebního zboží a kontraktní logistika se posunul z třetího na druhé místo. Jako rodinná společnost také poskočil z desátého na osmé místo v segmentu Námořní přepravy a z osmé příčky na příčku sedmou v leteckých přepravách. V letošním roce připravil Fraunhoferův institut rozšířené porovnání segmentu kontraktní logistiky zahrnující obraty služeb kontraktní logistiky pro průmyslový sektor. V tomto novém srovnání se DACHSER umístil na třetí příčce.

„V Německu máme celkem 71 poboček pro pozemní, letecké a námořní přepravy, které jsou základním stavebním kamenem naší logistické sítě,“ vysvětlil Jan Polter, obchodní ředitel DACHSER Czech Republic. „Z toho samozřejmě profitují i čeští exportéři, kterým můžeme nabídnout garantované doručení a standardizovanou, vysokou kvalitu našich služeb.“

Žebříček TOP 100 pravidelně zveřejňuje klíčové ukazatele o objemech trhu a segmentech a srovnání největších logistických providerů v Německu a Evropě. Jedná se o nejpodrobnější a nejprodávanější studii německého a celkového evropského logistického trhu. Letošní edice porovnává ukazatele netto obratů v roce 2019 od všech logistických providerů v Německu a do tohoto porovnání segmentů byly zahrnuty konsolidované ukazatele společnosti DACHSER. Další studie TOP 100, která se bude zaměřovat na evropský logistický trh, bude zveřejněna na podzim letošního roku.

Zdroj: DACHSER