Aktuality

S účinností od 1. ledna 2021 se Burkhard Eling stal Chief Executive Officerem (CEO) a tiskovým mluvčím představenstva mezinárodní logistické skupiny DACHSER. Povede oddělení Corporate Strategy, Human Resources a Marketing, které také zahrnuje Corporate Key Account Management a Corporate Governance & Compliance.

Burkhard Eling

Burkhard Eling přebírá pozici po Bernhardu Simonovi, který se stane předsedou dozorčí rady této rodinné společnosti v polovině roku 2021. Michael Schilling, bývalý Chief Operations Officer (COO) obchodní oblasti Road Logistics se společně s Bernhardem Simonem přesune do dozorčí rady. V souvislosti s tím učinil k 1. lednu 2021 DACHSER ještě další změny v představenstvu společnosti. Dva dlouholetí přední manažeři byli povýšeni do tohoto výkonného orgánu společnosti: Stefan Hohm jako Chief Development Officer (CDO) a Alexander Tonn na pozici COO Road Logistics. K představenstvu se také připojuje Robert Erni, který přišel do DACHSERU ze společnosti DSV Panalpina na začátku září 2020, a to jako Chief Financial Officer (CFO). Pětičlenné představenstvo doplňuje Edoardo Podestà, který působí na pozici COO obchodní oblasti Air & Sea Logistics od října 2019.

Burkhard Eling (49) nastoupil do společnosti DACHSER jako zástupce vedoucího oddělení Finance, Legal and Tax v roce 2012, o rok později se stal členem představenstva jako CFO (Chief Financial Officer). Od té doby byl také zodpovědný za strategický a inovační program společnosti DACHSER. Burkhard Eling vystudoval průmyslové inženýrství. Svoji kariéru zahájil ve stavebních společnostech Hochtief AG a Philipp Holzmann AG. Do společnosti DACHSER nastoupil po působení ve strojírenské a servisní skupině Bilfinger SE, kde vedl oddělení kontrolingu a interního auditu a zastával pozici CFO americké dceřiné společnosti.

Zdroj: DACHSER