Aktuality

Mezinárodní logistický provider DACHSER rozšířil pobočku v německém Magdeburgu, kde otevřel nové distribuční centrum. V logistických prostorách o velikosti 40 000 m2 poskytuje logistické služby pro svého zákazníka Globus Baumarkt a další společnosti z regionu. Rozšířením vytvořil DACHSER čtyřicet nových pracovních míst.

Nové prostory společnosti DACHSER mají celkem 84 000 m2 a zahrnují dvě skladovací haly s celkovou logistickou plochou o velikosti 40 000 m2. Jeden ze skladů byl speciálně vytvořen pro skladování a vychystávání potravin a nepotravinových položek a pokrývá plochu přibližně 8 000 m2. Druhý sklad pro služby kontraktní logistiky má rozlohu 32 000 m2. Díky novému rozšíření se kancelářské prostory a sociální zařízení logistického centra v Magdeburgu rozrostly na 1 880 m2. K dispozici pro skladování je navíc i 3 000 m2 venkovních ploch. Spolu se 40 kilometrů vzdáleným distribučním centrem ve městě Oschersleben nyní disponuje pobočka DACHSER Magdeburg celkem 55 000 m2 logistických ploch s kapacitou 80 000 paletových míst.

Logistické služby nejen pro Globus Baumarkt

„V našich nových prostorách poskytujeme skladovací a distribuční služby společnosti Globus Baumarkt a dalším známým regionálním i globálním výrobcům a obchodníkům s průmyslovými výrobky a potravinářskými produkty,“ vysvětluje Christian Schäckel, General Manager logistického centra v Magdeburgu, a dodává, „naši zaměstnanci pro naše zákazníky implementují logistickou strategii orientovanou na budoucnost s cílem podpořit jejich další růst.“

Silný partner v regionu již více než 25 let

DACHSER působí v magdeburském regionu více než 25 let a zaměstnává zde 170 lidí, kteří zajišťují kvalitní logistické služby. „Kromě klasických přepravních služeb zajišťujeme skladování průmyslového zboží a potravinářských výrobků a poskytujeme služby s přidanou hodnotou jako například výstavbu a kompletaci prodejních displejů,“ vysvětluje Christian Schäckel. Prostory pobočky DACHSER v Magdeburgu se nacházejí v obchodní a průmyslové zóně na severu regionu a mají dobré napojení na dálnice A2 a A14. Díky denním přímým linkám sběrné služby obsluhuje DACHSER z Magdeburgu i destinace v Belgii, Nizozemí a Rakousku. Pobočka DACHSER Air & Sea Logistics v Langenhagenu poblíž Hanoveru pak napojuje magdeburskou pobočku na globální trhy.

Zdroj: DACHSER