Aktuality

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic rozšířil svoje portfolio přímých linek sběrné služby. Od začátku tohoto roku otevřel nová denní spojení do dalších sedmi destinací v Evropě. Stá přímá denní linka míří na belgickou pobočku společnosti Dachser v Mouscron nedaleko francouzských hranic.

V prvním pololetí tohoto roku otevřel Dachser Czech Republic sedm nových přímých linek sběrné služby s denními odjezdy do Polska (Strykow a Varšava), Německa (Lohtelden, Hamburk a Freiburg) a Belgie (Willebroek a Mouscron). V současné době tak provozuje denní přímé linky do 45 destinací ve 12 zemích.

Sběrnou službu společnosti Dachser utváří logistická síť strategicky umístěných poboček a přímých linek pozemních přeprav. Jsou nataktované tak, aby zákazníci společnosti mohli těžit ze synergií sítě a spolehlivých doručovacích časů. „Naši síť stále posilujeme a optimalizujeme, je to průběžný a nikdy nekončící proces, ze kterého profitují především naši zákazníci,“ uvádí Jan Polter, obchodní ředitel společnosti Dachser Czech Republic, a dodává, „neustále přitom plánujeme také s ohledem na maximální využití ložného prostoru a tím optimalizujme počet vozidel, která vysíláme na cesty po Evropě. To nám také pomáhá snižovat emise CO2.“

100. přímá linka vede do belgického města Mouscron

Přímá linka společnosti Dachser Czech Republic s pořadovým číslem 100 vede do města Mouscron na belgicko-francouzské hranici, asi 20 km severovýchodně od francouzského Lille. Pobočka Dachser v Mouscronu nedávno prošla modernizací a s Českou republikou ji od nynějška pojí pravidelné denní spojení s časem doručení do 48 hodin. V Belgii působí Dachser již od roku 1975, má v zemi dvě pobočky European Logistics – Willebroek a Mouscron. V rámci sítě Dachser je důležitým článkem pro nákladní pozemní přepravy po Evropě, díky své výhodné poloze a významnému přístavu v Antverpách nabízí i ucelená řešení s kombinací pozemních, leteckých a námořních přeprav.

„Cesta sběrné služby z České Republiky do Belgie se tak zefektivnila a navíc uvolnila dodatečné kapacity na německých pobočkách, které byly doposud platformou pro zásilky mířící do Belgie,“ popisuje Jan Polter další benefity v rámci celé logistické sítě společnosti, a uzavírá, „naše logistická síť je úzce provázaná, takže každé rozhodnutí činíme s ohledem na to, jaké dopady bude mít naše české řešení pro zahraniční kolegy na ostatních pobočkách. Říkáme tomu integrující odpovědnost a je to jedna z našich primárních firemních hodnot. Vede nás k ohleduplnosti a úzké spolupráci napříč celou Evropou a vytváří pro naše zákazníky udržitelnou přidanou hodnotu.“

Zdroj: Dachser Czech Republic