Aktuality

Logistickým partnerem osmého ročníku golfového turnaje D+D Real Czech Masters, který se odehraje 18. – 21. srpna na Albatrossu, je opět DB Schenker. Pro golfové klání zajišťuje již tradičně přepravu sportovního vybavení a zázemí z Anglie, a to včetně vyřízení dokumentace a celních záležitostí. Mezinárodní přepravce má pro podobné projekty specializované oddělení sportovní logistiky.

Odborníci z DB Schenker zajišťují logistickou podporu speciálních událostí, od mezinárodních sportovních, až po ty slavnostní společenské. Proto není divu, že si je Czech Masters, který je součástí European Tour, opět vybral jako logistického partnera. Jejich spolupráce trvá již od roku 2014. Od té doby se DB Schenker stará o přepravu veškerého zázemí, kam patří mimo jiné výsledkové tabule, nábytek a vybavení do hospitality stanů pro hráče a hosty, nápoje a samozřejmě také trofeje, a hlavně golfové míčky. Bez nich by se turnaj skutečně neobešel.

Intenzivní přípravy trvající tři měsíce vrcholí jeden až dva týdny před turnajem, kdy do golfového resortu Albatross nedaleko Rudné u Prahy směřují desítky kamionů s materiálem. Ještě větší logistická výzva ale nastává hned po odehrání turnaje, jelikož je potřeba vše sbalit a znovu odvézt v rekordně krátkém čase dvou dnů. Jsou to desítky stanů, tribun a rozsáhlé zázemí pro hráče, diváky i televizní štáby.

„Služby oddělení SCHENKERsportsevent zahrnují nejen požadovanou pozemní, námořní či leteckou přepravu, ale také celosvětovou koordinaci přepravy, uskladnění a logistické služby na místě. Sportovní týmy, média nebo také hudební kapely často oceňují i možnost nechat si vyřídit veškeré celní formality, organizátoři akcí navíc poptávají i koordinaci distribučních procesů, management reklamních materiálů nebo 24hodinový monitoring,“ uvedl Pavel Trnka, který má v DB Schenker na starosti agendu sportovní logistiky.

Zdroj: DB Schenker